Publikálva: 2016.12.17 Frissítve: 2016.12.17 Kézilabda

Mosonmagyaróvári KC SE – MTK Budapest 26-26 (14-11)

MKC SE: Wéninger, Stoljak, Szemerey – Hajtai 1, Töpfner 1, Gerháth 3, Lakatos R. 4/3, Kopecz 4/1, Horváth P. 3/1, Gyimesi 2, Bouti 1, Bízik 1/1, Bardi 5, Katona 1
Vezetőedző: Varga József

MTK Budapest: Abramovics, Hlogyik – Slakta 1, Gorilszka 1, Háfra 4, Szádvári 2, Termány 4, Stranigg 1, Nyikolajenko 8/4, Tóth E., Hosszu, Blaubacher, Kovács G. 1, Dakos 4

Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
A mérkőzés alakulása: 4. perc: 0-3, 10. p.: 1-3, 14. p.: 4-5, 18. p.: 7-6, 23. p.: 10-9, 27. p.: 12-11, 34. p.: 14-12, 40. p.: 18-16, 46. p.: 20-20, 48. p.: 21-22, 52. p.: 24-22, 56. p.: 25-23

A Mosonmagyaróvári KC SE ellen játszott felkészülési mérkőzést Ikrényben az MTK Budapest női kézilabdacsapata. Két régi-új arcot is felfedezhettek a kék-fehérek soraiban a találkozóra kilátogató nézők: a vendégek kezdőcsapatában ott volt Termány Rita, a kapuban pedig az eddig másod-, illetve kapusedzőként számításba vett Jelena Abramovics.

Utóbbi egészen kiváló formában kezdte a mérkőzést, egyszerűen nem tudtak túljárni az eszén a hazaiak, így Varga József 0-3-as állásnál kellett, hogy időt kérjen a 9. percben. Ezt követően rendezte sorait az MKC, amely szépen, lassan felzárkózott a vendégekhez, majd a vezetést is megszerezte. A Dombi Lucát és Csala Anitát is nélkülöző hazaiak végül rá tudták erőltetni akaratukat ellenfelükre, így háromgólos előnyből várhatták a második félidőt (14-11).

A második játékrész eleje ismét a fővárosiak dominanciáját hozta: Golovin Vlagyimir tanítványai a félidő derekához közeledve egyenlíteni tudtak, ám ezt követően az MKC még vissza tudta szerezni a vezetést. A vendégek mestere az 56. percben, 25-23-as állásnál kért időt másodszor, hogy egy utolsó nagy hajrába küldje övéit. Végül be is jött a számítása, a kék-fehérek Slakta Petra utolsó másodpercben szerzett góljával egyenlíteni tudtak (26-26).

Az MTK Budapest legközelebb december 30-án, a Siófok KC ellen lép pályára a K&H női kézilabda ligában.

Golovin Vlagyimir: – Tetszett, amit láttam. Nagyon eltökéltek voltunk a második félidőben, az utolsó percig küzdöttünk. Így kellene hozzáállni minden bajnokihoz is.