Kosárlabda női
Szeli Dorina

Dimitrov is kipipálva

Publikálva: 2020.08.25 Frissítve: 2020.08.25 Tenisz

Fucsovics Márton három szettben legyőzte a világranglista 19. helyén álló bolgár ellenfelét.

Fucsovics Márton a világranglista 19. helyén álló Grigor Dimitrovval csapott össze a Cincinnati nevét viselő, ám a koronavírus-járvány miatt az idén New Yorkban zajló ATP-torna második körében.

Remekül kezdte a találkozót klubunk teniszezője, azonnal elvette ellenfele első adogatását. A folytatásban 2:4-nél és 4:5-nél is brékváltás következett, ám utóbbit követően Marci hozta adogatását, és ezzel megnyerte az első játszmát.

Rémálomszerűen kezdődött a második szett: a 14. helyen kiemelt bolgár már 3:0-ra is vezetett, ám még innen is volt visszaút Marci számára. Sőt, 3:3 után már klubunk kiválósága került brékelőnybe, ám ellenfele azonnal egyenlített. A játszma végén kialakult ütésváltást végül a bolgár teniszező bírta jobban idegekkel, így következhetett a harmadik, mindent eldöntő szett.

A harmadik játszmában 2:2 után Marci kétszer is elvette ellenfele adogatását, majd lezárta a 2 óra 26 perces összecsapást.

A következő körben a második helyen kiemelt Dominic Thiemet búcsúztató Filip Krajinovics vár Marcira.

Fucsovics Márton–Grigor Dimitrov (bolgár, 14.) 7:5, 4:6, 6:2 

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!