Cselgáncs: kupagyőzelem

Publikálva: 2022.02.20 Frissítve: 2022.02.20 Cselgáncs

Február 19-én, szombaton sportolóink a Magyar Kupában mérethették meg magukat.

A versenyt az UTE Megyeri úti termében, a Horváth István csarnokban rendezték, ahol a felnőtt és a junior korosztály összevontan vehetett részt. Az eseményen összesen negyvenkét klub százhuszonnégy sportolója képviseltette magát. Tizenhat súlycsoportban mérkőztek meg egymással a dzsúdósok.

Klubunk több sportolója is kiváló eredményt ért el a szombati Magyar Kupán. A férfi 66 kg-os kategóriában Gábor Áron első, míg Kalász Ádám második helyen végzett, továbbá Kalász Ákos ötödik, Szánti Gábor hatodik lett. 73 kg-ban Beringer Dominik hetedik helyezést ért el, 81 kg-ban Kittler Rudolf ezüstérmet szerzett. A 100 kg-osoknál Veres Márton második helyen zárt, illetve a +100 kg súlycsoportban Varga Donát szintén a dobogó második fokára állhatott.

Eredményes sportolóinknak köszönhetően az MTK Budapest nyerte meg a Magyar Kupa pontversenyét, ahol a legtöbb érmet ‒ hatot ‒ és 37 pontot gyűjtöttünk be.