Kézilabda
Anna Kekezovity

Cselgáncs: Gőz Roland megnyerte az Európa-kupát (VIDEÓ)

Publikálva: 2021.09.19 Frissítve: 2021.09.19 Cselgáncs

Klubunk cselgáncsozója hibátlan teljesítménnyel hozta haza az aranyérmet.

Vasárnap négy cselgáncsozónk volt érdekelt a szarajevói Európa-kupán. A -90 kilogrammosok mezőnyében Tóth Ferenc erőnyerőként jutott a második körbe, ám ott vereséget szenvedett az észt Klen Kristofer Kaljulaid ellen, így búcsúzott a versenytől.

Gőz Roland ugyanebben a súlycsoportban előbb a horvát Josip Bulics, majd az osztrák Walid Borchashvili ellen is győzött, sőt később a norvég Kornelius Eilertsent is megverte, ezzel bejutott az elődöntőbe és már biztossá vált, hogy éremmel zárja a versenyt. Roli az elődöntőben a belga Karel Foubert ellen is sikerrel járt, ezzel bekerült a fináléba.

Roli a döntőben is megállíthatatlan volt, ipponnal verte a francia Armann Khalatiant, így megnyerte az Európa-kupát.

90 KG (34 induló)
1. GŐZ ROLAND (MTK Budapest)
2. Armann Khalatian (francia)
3. Darko Brasznyovics (szerb)
3. Eniel Caroly (francia)
5. Karel Foubert (belga)
5. Johann Lenz (német)
7. VERES MÁRTON (KSI SE)
7. Kornelius Eilertsen (norvég)
TÓTH FERENC (MTK Budapest) és
KORDÉLY PÉTER (Kaposvári JK) helyezetlen

A -81 kilogrammos mezőnyben Rajkai Róbertet az első fordulóban a szlovák Tim Demsar búcsúztatta, viszont Tóth Benedek legyőzte Michael Kistlert és Tizano Falconét is. Ezután a későbbi ezüstérmes Quentin Joubert jobbnak bizonyult Bebénél, aki így vigaszágra került. Egyesületünk versenyzője a vigaszágon ismét legyőzte Demsart, ám Alpha Oumar Djalo ellen kikapott, ezzel az ötödik helyen zárt.

81 KG (42 induló)
1. Loic Pietri (francia)
2. Quentin Joubert (francia)
3. Alpha Oumar Djalo (francia)
3. Andrea Gismondo (olasz)
5. TÓTH BENEDEK (MTK Budapest)
5. Lachlan Moorhead (brit)
7. Tim Demsar (szlovén)
7. Tim Gramkow (német)
RAJKAI RÓBERT (MTK Budapest) helyezetlen

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!