Taekwondo
Salim Omar

Cselgáncs: Gábor Áron ötödik lett a lignanói junior Európa-kupa versenyen

Publikálva: 2024.04.20 Frissítve: 2024.04.20 Cselgáncs

Tizenkilenc éves dzsúdósunk, Gábor Áron (-66 kg) pontszerző helyen végzett az olaszországi korosztályos Ek-viadalon.

Juniorkorú cselgáncsozóink szombaton megkezdték a korosztályos Európa-kupa szezont, méghozzá a versenysorozat lignanói állomásával. Klubunk színeit ketten képviselték Olaszországban, ahol végül Gábor Áron (-66 kg) teljesített a legjobban a mieink közül. Pánczél Gábor tanítványa kiemeltként az olasz Alessandro Bicorgni legyőzésével nyitotta a győzelmek sorát a legjobb 32 között, majd a svájci Stevan Maitint is magabiztosan felülmúlta, így jöhetett a negyeddöntő, amelyben a georgiai Tornike Mosiasvilin is túljutott. A döntőbe jutásért Gábor újabb hazai ellenféllel, az olasz Alessio De Lucával nézett farkasszemet. Az elődöntőben Áront – vitatott szituáció után – szabálytalan technika használatért leléptették, és emiatt végül a bronzmeccsen sem folytathatta, ezzel pedig ötödik lett.

Klubunk másik versenyzője, Kalász Ádám szintén helytállt, miután a negyeddöntőig jutott a -73 kilósok között. Húszéves reménységünk a legjobb 64 között az olasz Cristian Di Maso legyőzésével kezdett, majd a horvát Luka Katicot és az olasz Fabrizio Espositót is megverte, és ezzel már a legjobb nyolc között találta magát. A negyeddöntőben Kalász aztán nem bírt a francia Peter Jeannal, majd a vigaszágon az olasz Lucio Tavolletával szemben is alulmaradt, és búcsúzni kényszerült a viadaltól.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.

(A kép forrása: EJU)

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!