Andróczki Flóra

Borúra derű a győri ob-n

Publikálva: 2018.05.28 Frissítve: 2018.05.28 Kajak-kenu

Kiválóan szerepeltünk a maraton kajak-kenu országos bajnokságon.

A Rába-parti városban megrendezett versenyen bajnoki címeket szereztek és rengeteg értékes helyezést is elértek kajakosaink és kenusaink. Drámai futamoknak is tanúi lehettünk az egy-két órás versenyeken, amelyeken a meleg, a sodrás és hullámok is nehezítették versenyzőink dolgát.

György-Porst Hanga szinte az utolsó helyről nyerte meg a K1-es kölyök lányok versenyét, Sztolyka Rita beborult, és szintén az utolsó helyről lett harmadik a felnőtt női kenusok 14,5 km-es versenyében, amivel jogot szerzett az indulásra a maraton Európa-bajnokságon. Kállai Róbert Gida C1 18 km-es távon, élen haladva, fél távnál súlyos sérülést szerzett a futó szakaszon. Versenyt így is befejezve harmadik helyen ért célba, ám a futam után kórházba kellett szállítani. Sérülését elláttak, reméljük, csak néhány napos kihagyás vár rá.

Szendy Maximilián magabiztosan lett magyar bajnok. Gyermek, kölyök, masters versenyzőinknél is rengeteg  értékes helyezés és pontszerzés született.