Karate
Sterck Laura

Babos Timi főtáblás az Ausztrál Openen!

Publikálva: 2021.01.13 Frissítve: 2021.01.13 Tenisz

Teniszezőnk három szettben harcolta ki a továbbjutást.

Klubunk teniszezője, Babos Tímea az ausztrál nyílt teniszbajnokság selejtezőjének döntőjében a szlovák Anna Karolina Schmiedlova ellen lépett pályára, a tét pedig a főtáblára kerülés volt. Timi nagyszerűen kezdte a találkozót, ugyanis 4:0-ra elhúzott, és be is zsebelte az első szettet.

A második játszma már sokkal szorosabban alakult: szinte végig fej-fej mellett haladt a két teniszező, jöhetett a tie-break. A rövidítésben 5:5 után Schmiedlova volt higgadtabb, ezzel kiharcolta a döntő szettet.

Az elveszített játszma nem szegte Timi kedvét: a hajrára ismét felszívta magát egyesületünk kiválósága, és három gémet nyert egymás után. A szlovák lány innen már nem tudott visszakapaszkodni, Timi nyerte a találkozót, így sorozatban kilencedik alkalommal feljutott a torna főtáblájára.

Ausztrál Open selejtező, döntő
Babos Tímea–Anna Karolina Schmiedlova (szlovák) 6:2:, 6:7 (5), 6:2

Jani Réka és Gálfi Dalma a kvalifikáció első fordulójában búcsúzott. A férfiaknál Fucsovics Márton a főtáblán kezdi szereplését a február 8-án rajtoló melbourne-i Grand Slam-tornán.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!