Fucsovics Márton

Atlétika: mindhárom színű éremből jutott az U20-as és az U18-as Magyar Liga-döntő első napján

Publikálva: 2021.09.25 Frissítve: 2021.09.25 Atlétika

Az atléták a Lantos Mihály Sporttelepen zajló U20-as és U18-as Magyar Liga-döntőjének első napján Nagy Marcell arany-, Jancsik Martin ezüst-, Sári Pálma pedig bronzérmet szerzett az MTK Budapest színeiben.

Sikeres első napot zártak az MTK Budapest fiatal atlétái a Lantos Mihály Sporttelepen zajló U20-as és U18-as Magyar Liga-döntőn.

Az U20-asok között felnőttbajnok rúdugrónk, Nagy Marcell 5.05 méterrel nyerte meg a viadalt GEAC-os vetélytársa, a szintén ugyaneddig jutó Bánovics József előtt. Marci a második, riválisa a harmadik kísérletére lendült túl a magasságon – ez döntött az első helyről.

Ebben a korosztályban szerzett bronzérmet ígéretes gerelyhajítónk, Sári Pálma is, aki a második nekifutására dobta a végül a harmadik pozíciót jelentő 42.45 métert, sprinterünk, Vágvölgyi Csaba Rezső pedig 100 méteren lett az ötödik 11.60 mp-vel.

Az U18-asok mezőnyében az elsősorban gerelyhajító Jancsik Martin most súlylökésben szállította az érmet: 15.52 méteres idei legjobbjával nyert ezüstöt. Rajta kívül két villámléptű reménységünkért szoríthattunk az idősebbek között. Németh Ádám 11.58-cal a hatodik, Weiner Anna 13.50-nel a nyolcadik lett 100 méteren.

Az U20-asok részletes eredményei ITT, az U18-asoké ITT érhetők el.