Atlétika
Jankovics Dániel
Atlétánk 4.493 ponttal az ötödik helyen végzett ötpróbában a fedettpályás Európa-bajnokságon.
Az isztambuli fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon pénteken Krizsán Xéniának szurkolhattunk, aki ötpróbában léphetett rekortánra. 30 éves atlétánk 60 méter gáton 8.46-tal ért célba, ami a kilencedik legjobb eredmény volt a mezőnyben.
Xéni ezt követően magasugrásban 1.71-gyel a tizedik legjobbat ugrotta, majd súlylökésben 14.06 métert ért el, ezzel hatodik lett ebben a számban, és három próba után, 2691 ponttal a kilencedik helyen állt a délelőtti program végén.
Délután távolugrással folytatták a többpróbázók: atlétánk 6.05 méterig repült, ezzel 865 pontot szerzett, és tovább közelített az első hathoz. Xéni a zárószámban, a 800 méteren 2:11.87-tel a második helyen ért célba, összesítésben ezzel 4.493 pontot szerzett, és az ötödik helyen végzett a kontinensviadalon.
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Atlétika: „A Brüll Alfréd Akadémia hidat teremt az utánpótlás és a felnőtt korosztály között” – Knipl István (VIDEÓ)
Atlétika: Szentgyörgyi Zita az elődöntőig jutott az U20-as világbajnokságon
Atlétika: „Elképesztően pozitív élmény volt” – Knipl István (AUDIÓ)
Atltétika: „Csoda, hogy 400 méteren indulhatok a vébén” – Szentgyörgyi Zita (LAPSZEMLE)