Atlétika
Nemes Rita

Atlétika: elkészült a 2024-es versenynaptár tervezete

Publikálva: 2023.12.03 Frissítve: 2023.12.03 Atlétika

Az MTK Budapest rúdugróversenyével rajtol a jövő évi atlétikai szezon.

Újabb fontos esztendő elé néz a magyar atlétikai közösség, hiszen a 2023-as budapesti világbajnokság után 2024-ben a legjobb magyar atléták a párizsi olimpiára összpontosítanak. Klubunk kiválósága, Krizsán Xénia a hazai világbajnokságon mindössze egy ponttal maradt le az olimpiai kvótáról, de reméljük, ott lesz a párizsi ötkarikás játékokon, ami az atléták számára augusztus 1-jén kezdődik.

Az atléták télen még nagyrészt fedettpályán versenyeznek: az év január 4-én, egyesületünk rúdugróversenyével rajtol, de a fedett idény legfontosabb versenye az országos bajnokság lesz február 17-én és 18-án.

A szabadtéri szezon is izgalmasan alakul majd, hiszen az olimpia mellett június 6-án kezdődik az Európa-bajnokság, míg június 29-án és 30-án a magyar bajnokságra kerül sor.

A 2024-es tervezett versenynaptár ITT érhető el.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!