Fucsovics Márton

A vártnál nehezebb győzelem

Publikálva: 2016.11.01 Frissítve: 2016.10.31

Alba Fehérvár U23 - MTK Törökbálint 58-72 (18-25, 13-20, 15-14, 12-13)

Az Alba Fehérvár U23 elleni idegenbeli mérkőzésen az első félidőben 14 pontos vezetést szerzett csapatunk. Bár végére nem sikerült növelni az előnyt, a győzelmet nem forgott veszélyben.

Alba Fehérvár U23 - MTK Törökbálint  58-72  (18-25, 13-20, 15-14, 12-13)

Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum

statisztikai lap

Az eddig nyeretlen hazaiaknál ezúttal pályára lépett az A-csoportos együttesük egyik erőssége, az igen tehetséges Filipovics Marko valamint a szintén A-csapatos Keller Iván is. Nálunk egy fővel csökkent a keret, Mészáros Bence, közös megegyezéssel, a héten a Budafoki KK-hoz távozott.

Öt perc után 11-6-ra a hazaiak vezettek, de Máriás Gergő kosara után fordult a kocka, és főként Szabó Tibor, Jakab Péter és Horváth Kristóf pontjaival a negyed végére 7 pontos előnyre tettünk szert (18-25).

A második negyedben az első hat pontunkat Bihari Máté szerezte, és fokozatosan nőtt a különbség, a félidőben 14 ponttal vezettünk (31-45).

A harmadik játékrész közepén tíz ponton belülre került a Fehérvár (40-49), a negyed végén 46-59 volt az állás.

A negyedik negyedben 52-70-nél alakult ki a legnagyobb különbség, ami a végére kicsit csökkent, de a győzelmet – amit a vártnál némileg nehezebben szereztünk meg – nem fenyegette veszély.

Szarvas Gábor vezetőedző: – Fontos győzelmet arattunk. Hosszú idő után tudtunk újra a megtervezett rotációval játszani, játékosainknak szinte újra meg kellett egymást ismerniük ezen a meccsen.  A harmadik negyedben volt egy kontrolálatlan öt percünk, ettől eltekintve nagyon elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel, különösen a védekezésünkkel.