Atlétika
Jankovics Dániel

A ritmikus gimnasztikázók sikerének titka: edzés, edzés és edzés

Publikálva: 2014.08.15 Frissítve: 2014.08.15 Ritmikus gimnasztika

Pozitívan értékeli Deutsch-Lazsányi Erika, az MTK ritmikus gimnasztika szakosztályának elnöke a versenyszezon első felét.

– A tavalyi év végén – a felmérő versenyeket követően – két MTK-s versenyző szerezte meg a jogot, hogy Magyarországot képviselje a junior Európa-bajnokságon: Kiss Alexandra és Váray Míra. Alexandra hat év felkészülés után Eb-döntős helyezést szerzett, ami nagyon ígéretes és reményt keltő helyezés ebben a sportágban!
 
De még nincs vége, hiszen előttük áll az októberi országos bajnokság, a ritmikus gimnasztika legfontosabb versenye, amelyen remélik, a Magyar Kupához hasonló kimagasló teljesítményt nyújtanak majd a juniorok. Valamint az október végi Egyesületi vb Tokióban. Ez utóbbi zárja az idei versenyszezont.
 
– Két felnőtt és egy junior versenyzővel fogunk kiutazni. Kis Alexandrának itt hasonló esélye van a szép helyezés elérése, mint az Eb-n – árulta el az elnök.
 
Honlapunk kíváncsi volt, mi az MTK-s versenyzők sikerének titka.
 
– Mint minden sportágban, itt is az edzéssel töltött idő. A ritmikus gimnasztika nagyon időigényes sportág, amire még a komoly élsportolók is gyakran rácsodálkoznak. A lányok reggel 8.30-kor kezdenek és 18:30-ig edzenek. Ebben szerepel erőnléti edzés, sportágspecifikus erősítési feladatok, nyújtás, kéziszer és konkrét gyakorlatok. Az MTK-s sportolók több időt töltenek a tornateremben, mint bármely más magyar egyesület. Ráadásul az a környezet, amit a klub július 28-a óta biztosít a szakosztálynak, ez nem csak Magyarországon, de európai szinten is egyedülálló – mondta Deutsch-Lazsányi Erika.
 
Ezt megerősíthetjük, hiszen valóban remek látvány tárult elénk, amikor beléptünk a terembe. Míg korábban a folyosón vagy a kinti futballpályán melegítettek a lányok, amíg be nem jutottak a csarnokba, addig most aláépített szőnyeg, ideális belmagasság, klíma, lelátó, reflektorok, vagyis igényes edzőközpont fogadta a nyári szünetről visszatérőket.
 
Mint azt tudjuk, az éremnek mindig két oldala van. Bár európai szinten is egyedülálló létesítményben edzhetnek a fiatal tehetségek, a szakosztály a korábbi nyolcadik kerületi helyszínéről a tizenkettedik kerületbe költözött. A gyermek utaztatása viszont sok családban nem volt megoldott, így történt némi lemorzsolódás a szakosztályon belül.
 
Mindez persze nem jelent drasztikus problémát, hiszen a ritmikus gimnasztika ma is nagyon népszerű és keresett sportág. Ráadásul, aki komoly babérokra tör, az tudja, hogy az MTK jelenti a kiugrási lehetőséget, hiszen ez a szakosztály – családi háttértől függetlenül – az edzésektől kezdve a cipőfűző megkötéséig mindenben támogatja versenyzőit.
 
A ritmikus gimnasztikázók sikerének titka: edzés, edzés és edzés
Ezt bizonyítja Kis Alexandra Bakuban elért 8. helyezése is, melyhez még az Európai Torna Szövetség (UEG) elnöke is gratulált, továbbá kijelentette, hogy az MTK RG szakosztálya jó úton jár.
 
Kis Alexandra lelkesen gyakorolt akkor is, amikor mi vizitáltunk náluk. Csak egy rövid időre zökkentettük ki a felkészülésből. Elárulta, hogy nagyon hálás, amiért hatéves korában a ritmikus gimnasztika mellett döntött. Örömmel jár az edzésekre hétről-hétre, kiváló a kapcsolata társaival és az oktatóival. Legnagyobb álma, hogy egyszer majd – az EB és a VB mellett – az olimpián képviselje is hazánkat.
Egyéb:
Az MTK érdekeltségű Kécza Daniella, harmadik számú magyar tornász az izmiri vb-re készül, melyet szeptember közepén rendeznek. A szakosztály vezetősége a 20-25. hely valamelyikére várja a versenyzőt. Ezen kívül a kéziszercsapatok is kiutaznak, köztük három MTK-s kislány.
 
– Nagyon szeretnénk, ha bekerülnének a tizenhatba, mert ezzel részt vehetnének majd az előolimpián, 2016 januárjában – mondta Deutsch-Lazsányi Erika.
Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!