A Miskolc ellen sem sikerült pontot szerezniük férfi kosárlabdázóinknak

Publikálva: 2021.02.06 Frissítve: 2021.02.06

Az NB/B piros csoportjában szereplő MTK-ELITE Basket 85–78-as vereséget szenvedett a MEAFC-Miskolctól.

Horváth Balázs együttese négy mérkőzést számláló vereségszériával a nyakában fogadta a MEAFC-Miskolcot a bajnokság 19. fordulójában. A rossz sorozat sajnos ezúttal sem szakadt meg. Az első negyedben ismét az ellenfél kezdett jobban, jóllehet, az etap végére még csak négypontos volt a lemaradás (21–25), ami a nagyszünetre teljes egészében el is olvadt, köszönhetően például Jilling László és Farkas Sándor Dániel hárompontosainak (42–42).

A folytatásban azonban ugyanaz volt megfigyelhető, mint ami az ezt megelőző mérkőzéseken: döntetlen közeli állásnál egyszerűen nem bírják a mieink magukhoz ragadni az irányítást. A miskolciak ezt kihasználva a harmadik negyedben ismét elléptek, de most már hat pontra nyílt az olló a két csapat között (59–65). Az utolsó játékrészben már hiába küzdettek a fiúk, a rivális kitartott, így a mienk 85–78-as vereséget szenvedtek,  nyerhető mérkőzésen.

MTK-ELITE Basket – MEAFC- Miskolc 78–85 (21–25, 21–17, 17–23, 19–20)
Pontszerzőink: Takács András 19 pont, Jilling László 15/9, Farkas Sándor Dániel 13/9, Jakab Péter 11/3, Láncos Krisztián 8, Bognár Mátyás 5/3, Juhász Kájusz 5/3, Dobos Márk 2.