Atlétika
Krizsán Xénia

A megszállott

Publikálva: 2015.09.27 Frissítve: 2015.09.26 Kézilabda

Az MTK Budapest vezetősége Paál Lászlót nevezte ki a kézilabda-szakosztály igazgatójának. A döntést ugyan még az elnökségnek – hivatalosan – el kell fogadnia, de Laci, aki eddig – technikai vezetőként – is életét adta a klubért, megkezdte a munkát.

Nála nincs olyan, hogy száz fokon izzik. A Celsius-skála nem ismeri azt az értéket, melyen ő harcol a csapatért. Legyen kérdés, hogy melyik mezben játszunk, alkalmas-e mérkőzésre a kijelölt helyszín, mindegy, nem számít. Neki az összes feladat a Bajnokok Ligája döntőjében való szerepléssel ér fel. Olyan, mintha a 60. percben, döntetlennél dobna hetest. Hiába, ha mindössze az a kérdés, hogy ki legyen a hangosbemondó a hazai meccsen, ő beveti azokat az érveket, melyeket amúgy csak nagyhatalmak vezetői használnak hidegháborús időkben. ÉS ELINTÉZ MINDENT.

Élete a kézilabda és az MTK. Paál Lászlóval, az MTK Budapest szakosztály-igazgatójával beszélgettünk.

– Korábban technikai vezetőként kezdtél, akkor mit láttál a csapatban?

– Hasonló helyzetben voltunk, mint idén. Utolsó pillanatban derült ki, hogy melyik osztályban indulunk. Ilyenkor természetes dolog, hogy ha kapuzárás után dől el, hogy hol folytatod, akkor abban az osztályban vagy éppen gyenge, amibe besorolnak, hiszen minden játékos, aki erősítést jelentene, legkésőbb február elején elkelt. Nagy merítési lehetőség nem volt tavaly és idén sem.

– A 2014/15-ös szezon nem sikerült. A csapat, a bajnoki teljesítménye alapján, a pályán kiesett. Jött a változás, Golovin Vlagyimir megérkezett áprilisban. Érezted, hogy más időszámítás kezdődik?

– Nem tartanám etikusnak, ha visszamutogatnánk, de az biztos, hogy most nagyon jó kezekben van a csapat. Ha rajtam múlik – akár kicsit is – akkor ez sokáig így is marad.

– Érdekes volt, hogy amikor az új játékosokkal beszéltem, akkor – kivétel nélkül – mindenki azt mondta, hogy a legfontosabb indoka annak, hogy idejöttek, az edző személye. Érzed a játékosokon, hogy máshogy állnak hozzá a munkához?

– Profi sportolókról van szó. Azzal az edzővel kell dolgozniuk, akit a klub szerződtetett. Az nem szerencsés, ha a játékos választja meg az edzőjét. Az sem jó, ha kritizálja edzőjét és még szerencsétlenebb, ha ezt hagyjuk.

– Szakosztály-igazgatóként más feladataid is lesznek, mint technikai vezetőként. A felelősséged is nagyobb. Miben látod a különbséget?

– Talán jobban meg kell gondolni, hogy mit mond az ember. Nem szabad olyan forró fejjel véleményt formálni, ahogy sokszor tettem, bár jobban esne néha, de ezt most nem lehet. A másik pedig, hogy amit mond az ember, azt is megfontoltabban kell tennie, mert nagyobb súlya van, mint előtte volt. Nagyon kell vigyázni, mert én itt a lányok között éltem nap, mint nap. Óvatosnak kell lenni, nehogy azt higgyék, hogy most lett új beosztás, és ugyanaz az ember megváltozik. Biztos, hogy valakiben felmerül ez, mert régen is így volt. Talán már rutinosabb vagyok annál, minthogy belemenjek ilyen „csines” helyzetekbe. A legfontosabb, hogy következetes legyek. Megpróbálom…

– A lányok hogy fogadták a hírt, hogy a jövőben igazgatóként vezeted a szakosztályt?

– Tapssal. Biztos van, akiben jó érzést vált ki, valakiben rosszat. Megpróbálok mindenkit azonos mércével mérni, de annak idején a tanároknak sem hittem el soha, hogy mindenkit ugyanúgy szeretnek.  Én azért ezt megpróbálom. Nem a játéktudás alapján ítélem meg a csajokat. Sokkal fontosabb, hogy mit tesz meg edzésen és utána, a meccsen.

– Leültél már velük egyenként, csoportosan, vagy ez még várat magára.

– Egyenként nem, csoportosan a Fehérvár meccs előtt volt beszélgetés.

– Annak volt eredménye...

– Annak igen, de nagyon meg kell fontolni, hogy mikor beszélget az ember. Biztos van olyan ellenfél, aki előtt kár beszélgetni, de a lányokat is nagyon zavarja a rossz kezdés. Ez látszik ma is. Debrecenben akkora verést kaptunk, hogy abból sportolónak nehéz kijönni. Hagyni kell kis időt! Addig, amíg kirívó eset nincs, az egyéni beszélgetés az edző dolga.

Az új szakosztály-igazgató 49 éves. Budapesten született, 1966. október 14-én. Nyolc éve él a kézilabdáért. Korábbi csapatai: Elektromos, Vasas II., Főgáz-Gázművek MTE, BSE.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!