Szőke Szonja

Oz nem volt varázsló

Publikálva: 2020.10.28 Frissítve: 2020.10.28 Tenisz

Jani Réka az első szett elveszítése után már nem engedte kibontakozni török ellenfelét Isztambulban, és magabiztosan jutott a negyeddöntőbe.

Igazán fordulatos mérkőzésen jutott tovább Jani Réka az isztambuli ITF-tenisztornán. Miután az első fordulóban a negyedik helyen kiemelt török Cagla Buyukakcay ellen győzött, újabb hazai versenyzővel találta magát szemben Ipek Oz személyében.

Réka jól kezdte a meccset, a nevéhez fűződik az első brék is a találkozón, majd ő is elveszítette az adogatójátékát, így egészen 5:5-ig tartottak együtt a felek. Ekkor Oz hozta a saját kezdését, Rékát pedig nullára brékelte (5:7).

A második felvonás elején klubunk játékosa kétszer is elvette a török adogatását, 4:1 után pedig senki nem tudott szerválóként játékot nyerni, így Réka 6:3-mal egyenlített. A döntő szettben már kizárólag a magyar lány akarata érvényesült. Teniszezőnőnk sokkal koncentráltabban játszott kihívójánál, és 6:0-s játszmával jutott a legjobb nyolc közé.

A negyeddöntőben Réka ellenfele a 20 éves brit Francesca Jones lesz.

ITF NŐI FEDETTPÁLYÁS TORNA, ISZTAMBUL (KEMÉNY)