Gálfi Dalma

Kosárlabda: az MTK-TFSE simán győzött idegenben is és továbbjutott a negyeddöntőbe

Publikálva: 2024.04.13 Frissítve: 2024.04.13 Kosárlabda női

Második csapatunk 39 ponttal nyert a pécsi visszavágón az NB I/B rájátszásában.

Az első, hazai meccsen aratott, 36 pontos győzelem után az MTK-TFSE magabiztosan várhatta a Mecsek-PVSK U23 elleni párharc pécsi visszavágóját, a másodosztályú bajnokság rájátszásának első fordulójában.

Bozsó Ádám tanítványai jól kezdték a meccset: az első negyed után 19-9-re vezettek a lányok. Majd a második etapban a mieink tovább növelték előnyüket, így a nagyszünetben már 34-18 állt az eredményjelzőn. Hruby Laura és Horváth Dóra vezérletével a kék-fehérek a második félidőben is irányították a mérkőzést, minek köszönhetően a lényegi kérdések már a zárószakasz kezdete előtt eldőltek (34-56). Ugyanakkor a nagy előny tudatában sem álltak le játékosaink: a negyedik negyedben összesen 34 pontot dobtak, s ezzel végül 90-51-es győzelmet arattak idegenben.

A mezőny legjobbjaként Hruby Laura 22 ponttal végzett.

A sikerrel csapatunk bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a BKG Prima Szigetszentmiklós II. alakulata vár a mieinkre.

Női Amatőr NB I, rájátszás, 1-16. helyért, visszavágó
Mecsek-PVSK U23–MTK-TFSE 51-90 (9-19, 9-15, 16-22, 17-34)
A részletes statisztika ITT megtekinthető.