Fekete Bozsana

100 dobott pont, sima győzelem

Publikálva: 2018.03.12 Frissítve: 2018.03.11

Kiváló távoli dobóteljesítményt nyújtó csapatunk a második félidőben állva hagyta a Calle Pubfood Békés gárdáját, és nagy különbséggel vágott vissza az őszi, idegenbeli vereségért.

MTK Törökbálint–Calle Pubfood Békés 100-73 (23-23, 22-16, 24-12, 31-22)
Törökbálint Sportközpont
statisztikai lap

A vendégek kezdtek jobban (5-9), majd 9-0-ás hazai roham következett (14-9). Ezt követően viszont 0-8-as periódus jött (14-17), és nagyon kellett Jakab Péter két hárompontosa, hogy nehogy elhúzzon a Békés. Az első játékrész döntetlennel ért véget (23-23).

A második negyedben előbb a vendégek szereztek előnyt (28-34), majd 10-0-ás szakasszal örvendeztette meg szurkolóit együttesünk (38-34). A félidőben hatpontos előnyt könyvelhetett el a hazai gárda (45-39).

A harmadik negyedben 0-4-el kezdtünk (45-41), de 49-45 után, Bihari Máté büntetőivel, beindult a hazai henger. Horváth Barnabás fantasztikusan dobott, és csatlakozott hozzá Bognár Mátyás valamint az ezúttal is nagyszerűen játszó Boinitzer Dávid is. 20-2-es szakasszal gyakorlatilag eldöntöttük a mérkőzést. Bár a negyed utolsó négy pontját a Békéshez írták be, a záró játékrész előtt biztos, 18 pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző (69-51).

A záró etapban is mi domináltunk. Bódi Ferenc mindenkit pályára küldött, és szép megoldásokat is láthattunk fiataljainktól. Nagy Adrián – például – nagyszerű megmozdulás utáni kosárral vétette magát észre, és Bagi Donát is otthonosan mozgott a pályán. Hat perccel a vége előtt már 28 ponttal vezettünk (85-57), ekkor már csak formalitás volt a meccs további része. A végén azért szorított a publikum, hogy meglegyen a 100 dobott pont is. Erről Bognár Mátyás egy triplával és két értékesített büntetővel gondoskodott, így teljes lett az öröm.

Az első félidőben jól küzdött, a másodikban pedig kifejezetten jól is játszott együttesünk, amely egészen remek távoli dobóformát mutatott. A 23 hárompontos kísérletből 14 sikeres volt. Horváth Barnabás (6 sikeres/9 kísérlet), Bognár Mátyás (3/4) Jakab Péter (2/3), Boinitzer Dávid (2/3) és Dobos Márk (1/2) sorban dobálta a triplákat. Mivel a védekezés és a játék sebessége is olyan volt, ami tükrözte játékosaink valós képességeit, valamint a lepattanózásban sokkal jobban teljesítettek a mieink mint a Békés (35-17), nem volt kérdéses a győzelem. Öten is kétszámjegyű pontot dobtak (Boinitzer Dávid 22, Horváth Barnabás 18, Szabó Tibor, Bognár Mátyás 11-11, Jakab Péter 10), de Nagy Szabolcs és Bihari Máté is 8, Dobos Márk pedig 7 pontig jutott. Azonban a győzelem záloga mégis a fegyelmezett játék, és odaadó küzdés volt.

Bódi Ferenc vezetőedző: – Fantasztikusan játszottunk. Szépen felépített mérkőzésen, a második félidei magabiztos játékunkkal sikerült legyőzni a békési együttest. Jól járattuk a labdát, és találtuk meg az üres helyzeteket, melyeket extrán értékesítettünk. Külön kiemelem fiatal játékosainkat, akik nagyszerűen játszottak Köszönjük szurkolóink biztatását!

U20

Gólparádét rendezett utánpótlás együttesünk is. Bagi Donát és Gonda Zsombor is 25-öt szórt, de mindenki alaposan kivette részét a sikerből.

MTK Törökbálint (U20)–Calle Pubfood Békés (U20) 126-77 (31-22, 35-23, 28-16, 32-16)