Kobela Tamara

Továbbra is remek formában

Publikálva: 2018.06.11 Frissítve: 2018.06.11 Karate

Ötödik hely a Premier League versenyen.

Június 8-10. között rendezték Isztambulban a karate Premier League legutóbbi versenyét. Együttesünket katában és kumitében is két sportoló képviselte.

Előbbi kategóriában Sterck Laura 3-2-es vereséget szenvedett az első fordulóban, míg Koch Szabolcs a 9. helyen végzett. Szabolcs olasz, majd török versenyzőt búcsúztatott, végül pedig a fináléig menetelő japán sportoló állította meg menetelését.

Kumitében, a 67 kilogramosok küzdelmében Tamás Ferdinándnak ezúttal nem jött ki a lépés, ugyanis török ellenfele búcsúztatta az első körben.

A friss Európa-bajnoki ezüstérmes Hárspataki Gábor ezúttal sem okozott csalódást. Hiába volt fáradt, első három összecsapását hozni tudta, és csak ezután, a döntőbe jutásért tudta megállítani az irániak kiemelt klasszisa, Ali Ashgar. A vigaszágon még volt lehetősége Gábornak, azonban kisebb sérülés miatt nem sikerült javítani, így végül az ötödik helyen végzett, és továbbra is a 3. helyen áll a világranglistán.