Szentgyörgyi Zita

Tizenhárom érem

Publikálva: 2018.10.01 Frissítve: 2018.10.01 Karate

Húsz versenyzőnk küzdött Rijekában.

Szeptember 28-30. között rendezték Rijekában a Croatia Open nemzetközi karateversenyt, 25 ország 1900 versenyzőjének részvételével. Az MTK Budapest karateszakosztálya 20 indulóval nevezett és 13 éremmel tért haza.

A kata versenyzők számára ez a viadal kvalifikációs verseny volt, értékes pontokat eredményezve. Kiss Zsófia junior kategóriában ezüst, míg kadettben aranyérmes lett, hat nyert meccsel. Kiemelt versenyzőnk, Koch Szabolcs a felnőttek között hat győztes kör után, szintén a dobogó felső fokára állhatott.

Takács Eszter a 10-11 évesek mezőnyében szintén hat győztes mérkőzéssel aranyérmes lett, és a 12-13 évesek között, a bronzmérkőzest elveszítve, az ötödik helyen zárt.

Kumitesaink közül Baranyi Zsófia Brüll Akadémistánk harmadik helyezett lett, és még öt bronzérmünk született: Benkő Zsófia, Ilankovic Aleksandra, Szöllősi Patrik, Medve Patrik és Kovács Gergely küzdelmeiből.

Fischer Bálint, Dalnoki Szofi ezüst, míg Tóth Zsombor aranyéremmel a nyakában térhetett haza Horvátországból.