Porobic Zoé

Timi és Kiki a döntőben

Publikálva: 2019.04.27 Frissítve: 2019.04.27 Tenisz

Sima ügy volt.

Timi és Kristina Mladenovic mindkét szettben két-két játékot veszített, idén másodszor lett finalista.

TEB BNP PARIBAS ISTANBUL CUP (250 ezer dollár, salak), páros, elődöntő
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Cornelia Lister, Renata Voráčová (svéd, cseh) 6:2, 6:2

A mérkőzés 60 percig tartott.

Az első helyen kiemelt magyar-francia kettős esélyeshez méltóan, magabiztosan jutott az isztambuli verseny döntőjébe.

A mérkőzés sorsa gyakorlatilag a 30 perces első játszma közepén eldőlt. Lister és Voráčová a harmadik gémben ugyan megmentette adogatását 15-40-ről, de 2:2 után csak két labdamenetet nyert adogatóként.

Timi és Kiki Mladenovic ezután nehéz helyzetből, 30-40-ről hozta szerváját, majd brékelt 30-ra. A szett zárásaként az első helyen kiemelt kettős nullára nyerte adogatását.

A második felvonás első részében Timi és Kristina Mladenovic brékelt kétszer, 40-re, majd 30-ra. Ezután jött a rövid hullámvölgy, a svéd-cseh páros feljött 4:2-re. Szerencsére a magyar-francia kettős gyorsan kapcsolt, 30-ra elnyerte ellenfel játékát, majd 15-30-ról lezárta az elődöntőt.

Babos Timi és Kiki Mladenovic ellenfele a döntőben Alexa Guarachi és Sabrina Santamaria lesz.

Az 1990. november 17.-én született chilei játékos 81. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 74. (2018.08.06.) volt. Guarachi eddig 1 WTA Tour- és 19 ITF-versenyt nyert párosban.

Az 1993. február 23.-án született amerikai játékos 67. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 56. (2018. szeptember 10.) volt. Eddig 12 ITF-versenyt nyert párosban.

Forrás: babostimea.hu