Pigniczki Fanni

Remek győzelem az elődöntőben (LAPSZEMLE)

Publikálva: 2019.11.16 Frissítve: 2019.11.17 Tenisz

Babos Tímea az orosz Vitalija Gyacsenkóval találkozik a fináléban.

Babos Tímea 2015-ben már szerepelt a 125 ezer dolláros tajvani WTA125-ös versenyen: akkor a négy között 6:3, 7:6-ra múlta felül a belga Kirsten Flipkenst. Ezúttal is két szettben nyert a magyar játékos, így egymást követő kilencedik sikerének örülhetett a tajvani tornán.

Timi szinte végig uralta a Tomova elleni elődöntőt, esélyt sem adott a bolgár ellenfelének.

A 25 perces első szettben a magyar játékos 2:1 után 30-ra brékelt, utána pedig nullára nyerte meg saját adogatását. A folytatás is kiválóan alakult: Timi úgy nyerte el 40-re ellenfele szerváját, hogy 40:15 is volt az állás. A hetedik gémet 30-ra hozta klubunk kiválósága.

A második felvonás már szorosabban alakult, de nem hozott fordulatot. Timi ugyan azonnal elveszítette első brékelőnyét, de 1:1 után újra elnyerte – ezúttal 40-re – Tomova adogatását.

Az ötödik gémben még nem használt ki két bréklabdát, de hamarosan úgy nyerte el 40-re az ellenfele szerváját, hogy 40:0 is volt az eredmény. Az utolsó gémben Tomova háromszor jutott el fogadóelőnyig, Timi valamennyi bréklabdát hárította, majd lezárta az elődöntőt. A mérkőzés 1 óra 7 percig tartott.

A magyar játékos ellenfele a vasárnapi fináléban Vitalija Gyacsenko lesz. Az 1990. augusztus 2-án született orosz játékos 108. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 71. volt (2014-ben).

Babos Tímea (2.)–Viktorija Tomova (bolgár, 8.) 6:1, 6:2

(Forrás: babostimea.hu)