Publikálva: 2016.08.11 Frissítve: 2016.08.11 Kézilabda

Alba Fehérvár KC – MTK Budapest 31-30 (14-11)

Alba Fehérvár KC: Herr, Sipeki – Májer 4, Rózsás, Rideg 1, Lavko 10/5, Mendy 2/1, Hudra, Pelczéder 4, Utasi, Tornóczky, Hajduch 5, Ishitate 2, Boldizsár, Kazai 3, Piller
Vezetőedző: Deli Rita

MTK Budapest: Vig, Hlogyik, Putz – Frankovics 4/1, Kovács G. 1, Nyikolajenko 5/1, Sztankovics, Stranigg 3, Gorilszka 1, Háfra 4, Tóth E. 3, Hosszu 1, Blaubacher, Szádvári 1, Slakta, Dakos 7

Hétméteresek: 8/6, ill. 3/2
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
A mérkőzés alakulása: 4. perc: 3-0, 12. p.: 7-3, 19. p.: 10-5, 26. p.: 13-9, 33. p.: 17-11, 37. p.: 18-15, 41. p.: 18-19, 47. p.: 21-24, 54. p.: 25-29

A VI. „Nyitnikék” Érdi Ipartestület Kupa első napján az MTK Budapest az Alba Fehérvár KC ellen lépett pályára.

A kék-fehérek keretéhez csatlakozott az ifjúsági világbajnokságot megjárt Háfra Noémi és Hlogyik Petra, viszont Golovin Vlagyimir továbbra sem számíthatott a sérüléséből lábadozó Horváth Dórára és Szandai Martinára.

A találkozót a K&H női kézilabda liga legutóbbi kiírásának hatodik helyezettje, az FKC kezdte jobban, Deli Rita együttese villámgyorsan leszakította ellenfelét. A kék-fehérek nem igazán tudtak mihez kezdeni a lendületes fehérvári rohamokkal, ráadásul a túloldalon Sipeki Flóra bravúrt bravúrra halmozott. A fenti viszontagságok ellenére és Olga Nyikolajenko góljainak köszönhetően Golovin Vlagyimir lányai a félidőre három gólosra csökkentették lemaradásukat (14-11).

A második játékrész eleje a Vác elleni mérkőzést idézte: a 33. percben már hat góllal vezettek a fehérváriak. Ekkor azonban egy varázsütésre feltámadt az MTK: Háfra Noémi lendületet vitt a kék-fehér támadásokba, Hlogyik Petra ziccereket védett, Dakos Noémi pedig ismét válogatott formában szórta a gólokat, így a 41. percben már a fővárosiaknál volt az előny (18-19), a mérkőzés során először. Olyannyira belejöttek a fővárosiak, hogy az 54. percben már 25-29-es állásnál kért időt Deli Rita.

Ezt követően olyan hajrát produkált az FKC, amilyet nem minden nap látni. A találkozó utolsó hat percében a fehérváriak ledolgozták hátrányukat, ötven másodperc volt hátra a mérkőzésből, és 29-30-at mutatott az eredményjelző, mikor Golovin Vlagyimir időt kért. A hátralévő 50 másodpercben a fehérváriak érvényesíteni tudták erő- és rutinbeli fölényüket, és egy utolsó másodperces góllal megfordították a meccset.

A torna másik szerdai mérkőzésén az MTK Budapest csütörtöki ellenfele, a házigazda Érd 26-25-re megverte a Budaörsöt.