Kulunics Vince

Nem volt elég a jó kezdés

Publikálva: 2020.01.12 Frissítve: 2020.01.11

Nem sikerült kihasználni, hogy remekül kezdtük a mérkőzést, így vereséget szenvedtünk a BKG-től.

NB I/B piros csoport, 16. forduló
BKG-Príma SE–MTK ELITE Basket 99-66 (17-20, 29-9, 14-17, 39-20)
Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok
statisztikai lap

Elszántan és nagyon összeszedetten kosárlabdázott együttesünk az első hat percben, aminek meg is volt az eredménye, hiszen 10 ponttal vezettünk (6-16). A negyed végére háromra csökkent az előnyünk (17-20). A második játékrészben hagytunk magunkat teljesen kizökkenteni, és a félidőre elhúztak a hazaiak (46-29).

Mivel a második tíz perc is négy hazai ponttal kezdődött, 21-gyel vezetett a BKG. Ekkor újra megmutatta csapatunk, hogy nem felejtett el kosárlabdázni, és kitűnő védekezéssel, valamint koncentrált támadásokkal – szép lassan – zárkóztunk. Négy perccel a harmadik negyed vége előtt 11 pontra csökkentettük a hátrányt, és mi támadhattunk (52-41). Ekkor félpályánál eladott labdából kaptunk egy kosarat, majd a következő támadásunknál újra eladtuk a játékszert, amiből ismét pontokat szereztek a hazaiak.

Sajnos ez végképp megtörte csapatunkat, és a végére teljesen szétestünk.

Horváth Balázs: – Először is szeretnék gratulálni a BKG csapatának, mert a mai mérkőzés végkimenetele nem volt kérdéses. A 33 pontos vereséget nem nagyon lehet kire fogni, csak saját magunkra. 46 órán belül játszottunk két mérkőzést, ami nekünk nagyon sok.

Némi gyógyírt jelentett, hogy a felnőtt mérkőzés után fiataljaink legyőzték a kőbányai Zsíros Tibor Kosárlabda Akadémia csapatát, amely a BKG Príma Kosárlabda Akadémia nevében vesz részt a bajnokságban.

Zsíros Akadémia U20–MTK ELITE Basket U20  67-75 (12-18, 15-16, 24-21, 16-20)