Karate
Hárspataki Gábor

Nagy Marcell nyerte a rúdugrást a BOK-csarnokban (GALÉRIA)

Publikálva: 2020.02.09 Frissítve: 2020.02.10 Atlétika

A hazai szövetség nyílt fedettpályás versenyén és a serdülő bajnokságon remekül szerepeltek fiataljaink.

Nagy Marcell 4.90 méteres ugrással nyerte a Magyar Atlétikai Szövetség nyílt fedettpályás versenyét, mely egyben a Szuper Liga 3 próbát is magában foglalta. A megmérettetés második napján Marci mellett – aki háromszor rápróbált az 5.00 méterre is, de az most nem jött össze – még egy MTK Budapest sportoló, Kovács Ákos is  indult rúdugrásban, és 4.20 méteres teljesítményével ötödik helyen végzett, ezzel új egyéni csúcsot állított fel.

Hárompróbában Kovács Vivien 2.061 ponttal, élete legjobbjával harmadik helyen végzett. 60 méter gáton 9.60 másodperc (PB), távolugrásban 5.34 méter (PB), súlylökésben 11.35 métert teljesített. A számot Nemes Rita nyerte (2.508 pont) Szűcs Szabina (2.185 pont) előtt.

A nagyokkal párhuzamosan zajlott Magyarország fedettpályás serdülő bajnoksága, melyen a rúdugró Sárga Milán (2.50m PB) ötödik, László Gergő (2.20m =PB) hatodik helyen végzett. Itt Bodorovszky László Dezső (3.50m PB) az Ikarus BSE ugrója nyert.

A hihetetlenül népes mezőnyű leány távolban Módi Kamilla Maja 4.29 méteres ugrásával élete legjobbját teljesítette, ezzel 31. helyen zárt. Ezt a számot Sulyán Alexa (5.24m PB) a Veresegyház VSK sportolója nyerte.

60 méteres síkfutában Farkas Angéla új egyéni csúccsal (9.18) időfutamában 7. lett, ahogy Pécsi Bernadett (9.66 PB) is, míg Módi Kamilla (8.98 PB) a selejtezőben a hatodik helyen fejezte be a versenyt.