Szőke Szonja

Már a legjobb nyolc között

Publikálva: 2019.08.16 Frissítve: 2019.08.16 Tenisz

Babos Tímea két játszmában, 7:5, 6:2-re legyőzte a brit Harriet Dartot a Vancouverben zajló kemény pályás tenisztornán, és bejutott a negyeddöntőbe.

Az első körben a kanadai Eugenie Bouchard-t búcsúztató Babos Tímea meglehetősen hektikus első szettet játszott Harriet Darttal. A 12 játékból hét brékkel végződött, ebből a világranglista 125. helyén álló magyar teniszező jött ki jobban, 7:5-re megnyerte az első szettet.

A második játszmában Babos csak egy adogatójátékát veszítette el, közben háromszor is brékelni tudta a világranglista-144. brit ellenfelét, így 7:5, 6:2-re nyert, és továbbjutott. A mérkőzés 1 óra 37 percig tartott.

Az MTK Budapest teniszezője Priscilla Honnal találkozik a legjobb nyolc között. A világranglistán 12 hellyel mögötte elhelyezkedő ausztrált Babos tavasszal 7:6, 7:6-ra megverte a franciaországi Cagnes-sur-Merben, majd a májusi Roland Garroson az ellenfél bizonyult jobbnak 3:6, 6:2, 6:1-gyel.

ITF-torna, Vancouver, 2. forduló (VANCOUVER)

Babos (magyar)–Harriet Dart (brit) 7:5, 6:2

Forrás: nso.hu