Fucsovics Márton

Krizsán Xénia és Nguyen Anasztázia a dobogón (GALÉRIA)

Publikálva: 2017.09.03 Frissítve: 2017.10.03 Atlétika

Szuperliga és serdülő liga döntő a Lantos Mihály Sporttelep Atlétikai Centrumában

Szombaton délután két rangos verseny, a negyedik alkalommal megrendezett atlétikai magyar Szuperliga és az 1. atlétikai serdülő magyar liga döntőinek indulói népesítették be a Lantos Mihály Sporttelep Atlétikai Centrumát.

A Magyar Telekom által támogatott rendezvényen felhős időjárás a program végén okozott némi kellemetlenséget, de a nap folyamán az atlétika sportág tavaly átadott legújabb létesítményében megállás nélkül követték egymást az élvonal és a fiatalok a versenyszámai.

A Szuperliga fináléban húsz számot rendzetek, az indulók között a legjobbakkal. Tartja kiváló formáját a nyári idényben kiemelkedő eredményeket elért dr. Baji Balázs, aki a fiatalokkal teli mezőnyben 13,32-vel, ismét „jegyzett” idővel nyert a tavalyi ifjúsági Európa bajnok, most egyéni csúcsot futó Eszes Dániel előtt/1999 14,63 mp 0,0w. Jelentős előnnyel győzött 1500 méteren Kazi Tamás/3:40,88 p. – hasonló biztonsággal ért célba 10 000 m gyaloglásban Venyercsán Bence/42:19,91 p.

A női futószámok Szuperliga döntőiben több szorosabb befutó tette még érdekesebbé a küzdelmeket, jó eredményeket futottak a fiatalok: Sorok Klaudia/1998 100 m 11,73 mp – Nádházy Evelin/1995 53,39 mp – Kozák Luca/1996 13,29 mp 0,0w. Jelentős egyéni csúccsal ért célba 3000 akadályon Kácser Zita/9:39,44 p. – 4:19,76 percet ért a lendületes hajrával teljesített 1500 méter Gyürkés Viktóriának

Erős mezőny mérte össze erejét férfi diszkoszvetésben, amelyben Kővágó Zoltán 62,17 méterrel volt a legjobb, Szikszai Róbert előtt/60,74 m. A kalapácsvető Gyurátz Réka/1996  68,72 méterrel – a gerelyhajitó Szilágyi Réka/1996  56,42-es eredménnyel győzött.

A férfiak hárompróbáját a közelmúlt összetett versenyeinek nemzetközi szinten is kiemelkedő atlétája, Zsivoczky Attila nyerte/2234 p.

Az MTK Budapest atlétikai szakosztálya  szombaton három versenyzővel képviselte magát a Szuperliga döntőben, amelyre az idény során elért eredmények alapján a pontverseny legjobb nyolc helyezettje kapott meghívást. Krizsán Xénia, Nguyen Anasztázia és Szabó Beatrix öt versenyszámban indult és jó helyezéseket elérve fejezték be az első napot.

Kiemelkedett a hétpróbában már rangos nemzetközi eredményeket elért Krizsán Xénia, aki három bronzérmet szerzett: 100gát 13,72 mp – magas 172 cm – távol 586 cm. A dobogó második fokára állhatott fel a 100 méteren jól küzdő Nguyen Anasztázia/11,97 mp és a távolugrás ötödik helyén végzett Szabó Beatrix/557 cm.

Az első nap teljes Szuperliga eredménylistája és a szombati napon izgalmas versenyeket vívó – a hazai élvonallal együtt versenyző, így remélhetőleg sok plusz élményt kapó – serdülők elért eredményei ITT olvashatók. Vasárnap 13,30 órától folytatódnak a ligadöntők.