Farkas Johanna

Kiizzadt siker

Publikálva: 2016.08.13 Frissítve: 2016.08.12 Kézilabda

Megszerezte a felkészülési időszak első győzelmét az MTK Budapest női kézilabdacsapata.

MTK Budapest – Budaörs 25-24 (13-13)
Érd Aréna, 200 néző
Vezette: Babicz, Haskó

MTK Budapest: Vig, Putz – Juhász E., Frankovics 5/1, Kovács G., Nyikolajenko 8/1, Stranigg 2, Gorilszka, Háfra 2, Tóth Eszter 2, Hosszu 2, Szádvári 2, Slakta, Dakos 2
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Budaörs: Andrási, Györkös, Schneck – Ivanics 1, Szabadfi, Hatala, Horváth B., Zsigmond 1, Juhos 5, Kiskartali 1, Karalyos 2, Kovács A. 3/3, Mézes 2, Pálos-Bodnár 1, Hornyák 7, Kamuti 1, Ertl
Vezetőedző: Mihály Attila

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 1-2, 10. p.: 4-4, 14. p.: 5-6, 19. p.: 6-7, 23. p.: 7-10, 27. p.: 10-12, 34. p.: 14-14, 39. p.: 17-17, 43. p.: 19-19, 49. p.: 22-21, 54. p.: 24-21, 58. p.: 24-22

A VI. „Nyitnikék” Érdi Ipartestület Kupa utolsó napján az alaposan megerősödött Budaörs volt a kék-fehérek ellenfele.

Golovin Vlagyimir sérülés miatt továbbra sem számíthatott Horváth Dórára és Szandai Martinára.

Az első játékrész – ahogy az előzetesen várható is volt – rendkívül kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. A rutinos Hornyák Ágnes egy percre sem hagyta unatkozni a kék-fehérek védelmét, és így – Vig Vivien remek védései ellenére – a félidő hajrájához közeledve háromgólosra hízott Mihály Attila együttesének előnye. Ekkor Golovin Vlagyimir időt kért, rendet tett a fejekben, így 13-13-as állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

A pihenő után is rendkívül szoros maradt a találkozó, a félidő első felében is csak elvétve nőtt egygólosnál nagyobbra a differencia a két csapat között. Pedig a fővárosiaknál egyre több fiatal kapott lehetőséget a bizonyításra, igaz, többségük élt is vele: Putz Klaudia ezúttal is bemutatott pár bravúrt, Stranigg Zsófia és Háfra Noémi is dobott két-két gólt, de a csapat igazi vezére Oli, azaz Olga Nyikolajenko volt.

Bár az 54. percben már három góllal is vezettek a fővárosiak, de Golovin Vlagyimir 33 másodperccel a meccs vége előtt 24-24-es állásnál kellett, hogy időt kérjen. Ismét bejött Vova húzása, mivel Olga Nyikolajenko időn túli hetesével végül nyerni tudott az MTK Budapest, és így a harmadik helyet szerezte meg a VI. „Nyitnikék” Érdi Ipartestület Kupán.