Kihoztuk a maximumot

Publikálva: 2019.10.23 Frissítve: 2019.10.23 Röplabda

Remek helyzetből várhatja röplabdacsapatunk a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját.

Gödöllői RC–MTK Budapest 0:3 (–6, –12, –11)
SZIE Sportcsarnok, 150 néző
Vezette: Vári, Ujházi

GRC: Halla 5, Tóth Bagi, Tettamanti, Kump 2, Körtvélyessy 4, Saáry 2
Csere: Faragó (liberó), Barta, Albert, Horváth R. (liberó), Ferentzi 2, Kovács E. 2, Bajnóczi 1, Sorompó
Vezetőedző: Szabados István

MTK Budapest: Vezsenyi 7, Durst 1, Zólyomi 9, Kiss G. 5, Takács D 12., Király A. 8
Csere: Nagy F. (liberó), Szalai A. (liberó), Lesi 2, Kökény N., Godó 3, Petőváry 5, Szatmári L. 2
Vezetőedző: Tóth Gábor

A női röplabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az NB I Ligában szereplő Gödöllői RC otthonába látogattunk.

Tóth Gábor nem vette félvállról a kedd esti mérkőzést: ugyanazt a kezdőt küldte pályára, mint másfél héttel korábban Békéscsabán. Az első játszma a vártnál is simább volt, az egyébként rendkívül szimpatikus csapat benyomását keltő gödöllői fiatalok igen megszeppentnek tűntek, amit Takács Dorotiék ki is használtak (6-25).

A második szettre aztán „megérkezett” a Gödöllői RC. A játékrész derekáig többnyire a hazaiak vezettek egy-két ponttal, ekkor azonban egy 11-1-es szériával a mieink eldöntötték a játszma kimenetelét (12-25).

Az utolsó szett előtt Tóth Gábor cserékkel igyekezett felfrissíteni övéit: pályára lépett Godó Panni, Petőváry Panni, majd kicsit később a mindössze 17 éves Szatmári Lilla is. Felforgatott csapattal is tudtuk hozni kötelezőt, csapatunk a lehető legjobb helyzetből várhatja a párharc második felvonását (11-25).

A visszavágót október 29-én az Aramis SE Sportcsarnokában rendezik, de előtte még a Vasast látjuk vendégül szombaton az Extraligában.

Tóth Gábor:Nagyon örülünk a győzelemnek, hiszen ebben a szezonban minden részsikernek különösen nagy jelentősége van. Motiváltan játszottak a lányok, alig vétettünk ki nem kényszerített hibákat.