Krizsán Xénia

Kettőből kettő

Publikálva: 2019.07.13 Frissítve: 2019.07.12 Kézilabda

39–31-re legyőzte Ausztriát junior női kézilabda-válogatottunk az Európa-bajnokságon második csoportmeccsén.

A mérkőzés szorosan kezdődött, hiszen bátor osztrák csapat lépett pályára. Tíz perc után mindössze 7–6-ra vezetett a Pál Tamarával és Zsiborás Lucával felálló magyar válogatott, majd az első negyedóra után már kezdtek elhúzni lányaink, így a 20. percben hatgólos különbség (15–9) volt a két válogatott között.

Szebbnél szebb gólokat láthattunk mindkét csapat részéről, azonban Ausztria nem tudott közeledni Magyarországhoz, ráadásul Albek Anna kétszer is villant a félidő előtt, így magabiztosan, 21–15-re vezetett Golovin Vlagyimir szövetségi edző válogatottja az első 30 perc után.

A második félidő elején kemény játék volt jellemző, Albek Annát többször is leküldték két percre, a magyar válogatott azonban így is megtartotta előnyét. Tizenkét perc után 28–22-re vezettek a mieink.

A mérkőzés végére sem tudta szorosabbá tenni a találkozót az osztrák válogatott, így végül sima, 39–31-es győzelmet aratott Magyarország, amivel továbbra is őrzi 100%-os mérlegét.

A magyar válogatott legközelebb vasárnap 18.30-kor lép pályára, Spanyolország ellen játszik utolsó csoportmeccsén.