Publikálva: 2019.10.30 Frissítve: 2019.10.30 Röplabda

Kettős győzelemmel jutottunk tovább a Gödöllő ellen.

MTK Budapest–Gödöllői RC 3:0 (23, 13, 14)

MTK Budapest: Vezsenyi 4, Durst 1, Zólyomi 4, Godó 8, Kiss G. 7, Király A. 11
Csere: Nagy F. (liberó), Szalai A. (liberó), Lesi 4, Kökény 2, Szatmári 3, Petőváry 9
Vezetőedző: Tóth Gábor

GRC: Halla 4, Tóth Bagi 2, Tettamanti 3, Albert 6, Körtvélyessy 7, Kovács E. 11
Csere: Faragó (liberó), Horváth R. (liberó), Ferentzi 2, Sorompó, Tóth Sz., Kump 2
Vezetőedző: Szabados István

A női röplabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján csapatunk a Gödöllői RC-t látta vendégül Budaörsön. A párharc első felvonását 3:0-ra nyerték Tóth Gábor tanítványai, így kényelmes helyzetből várhatták a keddi összecsapást.

Talán épp a fentiek miatt, rendkívül álmosan kezdte a találkozót csapatunk. Tóth Gábor 4-7-es állásnál hangos szóval igyekezett felrázni övéit. Lassan fel is zárkóztak a hazaiak, 18-18 után vettük át először a vezetést. Bár a rendkívül felszabadultan játszó vendégek egészen a hajráig szorongatták a mieinket, végül be tudtuk húzni az első játszmát (25-23).

A második szett is döcögősen indult, igaz, egy fokkal talán kevésbé voltunk fásultak, mint az első játékrészben. A gödöllőiek ezúttal nagyjából a játszma derekáig tartották a lépést Durst Annáékkal, 15-13 után aztán tíz gyors ponttal lezártuk a szettet, és ezzel a továbbjutás kérdését is (25-13).

Az utolsó szettben sem változott döntően a játék képe: a vendégek továbbra is lelkesen játszottak, ám ezúttal már az első perctől kezdve mi irányítottuk a játékot. Szabados István előbb 14-8-nál, majd 23-14-nél is időt kért, de már nem volt visszaút, itthon is 3:0-ra legyőztük a Gödöllőt (25-14).

Megvan a továbbjutás, de nincs megállás: szombaton az UTE otthonába látogatunk.

Tóth Gábor:Nem változtattunk semmit a programunkon, nehéz kondiból jöttünk, edzésként gondoltunk erre a mai meccsre, mivel a hétvégén nagyon fontos bajnoki vár ránk