Koronczai Petra

Izgalmas hétvége

Publikálva: 2019.12.02 Frissítve: 2019.12.02 Kosárlabda női

U12-es leány kosarasaink fiúcsapatok ellen játszottak.

MTK Budapest–Malév Kobrák (edzőmérkőzés: 2-0) 31-31 (5-8, 6-8, fb.: 6-3, 6-2, 8-10)

Deák Katalin 5, Lambert Luca 1, Horváth Borsika 7, Szabó Jázmin 2, Matkovits Alma 11, Schmidt Gréta 1, Ullrich Stella -, Ritter Annarose -, Kendelényi Léda 1, Hallgató Abigél 3, Hapsz Emese –

Az előző forduló után ugyancsak a Malévos fiúkkal játszottunk, akik ellen megszereztük első győzelmünket a bajnokságban. Mivel ellenfelünk egyik igazolása nem volt rendben, így a szabályok értelmében edzőmeccs lett a találkozóból és papíron 2-0-ra nyertünk. Ezt az információt azonban csak jócskán a mérkőzés közben tudtuk meg.  A védekezéssel voltak problémáink, nem nagyon találtuk a saját emberünket. Támadásban, ha passzoltunk, akkor kialakultak kidolgozott helyzetek, ezeket többször pontra váltottuk, mint nem.  A vége a parketten 31-31 lett. Kiemelendő még a félidei büntetőzésünk, ami jól sikerült.

Békási Kaszások–MTK Budapest 44-25 (11-5, 10-13, fb.: 3-1, 5-2, 15-4)

Deák Katalin 2, Lambert Luca -, Horváth Borsika 4, Szabó Jázmin 1, Matkovits Alma 15, Schmidt Gréta -, Ullrich Stella -, Kendelényi Léda 2, Hallgató Abigél 1, Hapsz Emese –

Rövid pihenőt követően újabb fiúcsapattal néztünk farkasszemet. Az első negyedben történt durva szabálytalanságnak mi voltunk az elszenvedői, ez paprikássá tette a hangulatot. Szerencsére Borsika tudta folytatni a mérkőzést. Az első félidőben tartottuk a lépést az ellenféllel, köszönhetően Alma jó játékának, melyet a második nyolc percben mutatott. A büntetők most nem jöttek össze, Abigél szerezte a becsületkosarunkat a vonalról. A második félidőre elfáradtunk, a pontok sem jöttek, így fokozatosan lehagyott minket az ellenfél.