Salim Omar

Hatodik hely Birminghamből (LAPSZEMLE+GALÉRIA)

Publikálva: 2018.03.03 Frissítve: 2018.03.03 Atlétika

Kitett magáért Krizsán Xénia.

Az MTK Budapest atlétája a hatodik helyen végzett a birminghami fedett pályás atlétikai világbajnokságon, ötpróbában. Xéni 60 méter gáton idei legjobbját hozta, majd magasugrásban parádés egyéni csúccsal folytatta, végül a délelőtti programot 13,88 méteres súlylökéssel zárta.

Az délutánt/estét az ötödik helyen kezdte, jöhetett a távolugrás, ahol 25 éves sportolónk 609 centivel közel került egyéni csúcsához, majd 800 méteren 2:18.12-es futásával zárta a versenyt, így a hatodik helyen végzett. Bár ilyen előkelő eredményt még nem ért el világversenyen, a Nemzeti Sportnak elmondta, nem teljesen elégedett.

– Sikerült kipihennie magát a délutáni programra?

Egy kicsit izgultam, de azért tudtam pihenni, ami nagyon jólesett. Nagy reményekkel jöttem az utolsó két számra, mert jó formában vagyok, és a távolugrásnál az első kísérletnél éreztem, hogy ez meg lehet. Mégsem jött össze, amit nagyon sajnálok, mert a dobogóért is lehetett volna harcolni nyolcszáz méteren

– Ott egy ideig az élen futott. Miért esett vissza?

Rettenetes volt, hogy egyben rajtolt a tizenkét lány, a lökdösődés miatt gyorsan az élre álltam, mert számítottam erre. Arra azonban nem, hogy később is ez lesz, én pedig elengedtem az első pozíciót, ami óriási hiba volt. Később már nem volt helyem kibújni, így nem is lett jó az időm.

– Azért mégiscsak hatodik lett. Nem elégedett vele?

Csak a magasugrással. A legrosszabb pedig ez a nyolcszáz volt, még nem is tudom felfogni, annyira friss az élmény.

– Hogy érzi, kihozta magából a maximumot?

Úgy érzem, a nyolcszázon kívül minden számban odatettem magam. Az pedig az én hibám volt, meg kellett volna tartanom a vezető helyemet, ezért rossz szájízzel megyek el Birminghamből. Még akkor is, ha a helyezésnek egyébként örülök, pláne egy ilyen felkészülés után, csak éppen tudom, hogy jóval több volt benne.

Fedett pályás atlétikai világbajnokság, Birmingham, ötpróba

1. Katarina Johnson-Thompson (Nagy-Britannia) 4750 pont (60 m gát: 8.36, magas: 191, súly: 12.68, távol: 650, 800 m: 2:16.63)

2. Ivona Dadic (Ausztria) 4700 (8.32, 182, 14.27, 640, 2:17.82)