Taekwondo
Patakfalvy Luca

Gólfesztivált rendeztek a futballhölgyek

Publikálva: 2014.10.01 Frissítve: 2014.10.01 Labdarúgás női

27 gól szerezve, kiütéses győzelmet arattak az MTK női csapatai. MTK Hungária FC – 1. FC Femina 6-0 (0-0), MTK Hungária FC U19 – Szolnoki MÁV Stadler- Rail FC 5-0 (1-0), Dorogi Diófa SE - MTK Hungária FC 0-16 (0-7).

Míg a Jet-Sol Liga negyedik fordulójában a hibátlan mérleggel büszkélkedő felnőtt csapat a Feminát látta vendégül a Salgótarjáni úton, addig a Lantos Mihály Sportközpontban, a Szolnoki MÁV Stadler - Rail FC ellen játszotta soros bajnokiját Schumi Dorottya kék- fehér mezes együttese. Az U17-es gárda pedig a listavégi Dorog otthonába utazott.

Jet-Sol Liga:

Medgyes Péter alakulata már az első percektől nagy nyomás alá helyezte vendégeit, a játék leginkább a rákospalotaiak térfelén zajlott. Ennek ellenére az első félidőben egyetlen gól sem esett. A folytatásban annál inkább! A vendégkapu ostromát Nagy Lilla 54. percben szerzett találata indította, aki később is jeleskedett. Az 59. percben Gál Tímea góljának örültek a hazaiak. És nem maradt gól nélkül a csapat meghatározó játékosa, Pádár Anita sem, aki mesterhármasával járult hozzá csapata nagyarányú győzelméhez. A Jet- Sol Liga negyedik forduló után továbbra is listavezető a felnőtt gárda.

MTK Hungária FC – 1. FC Femina 6-0 (0-0)

MTK: Szőcs, Szabó, Demeter, Gál, Tell, Tóth, Hummel-Smuczer, Nagy, Pádár, Csányi, Fogl, Diószegi, Kaján, Méry, Palkovics, Vesszős, Vincze Vezetőedző: Medgyes Péter

Femina: Molnár, Kanta, Gyöngyösi, Szeitl, Beke, Lengyel, Szekér, Görög, Horváth, Zólyomi, Bernhardt, Folk, Balogh N. Balogh H. Török, Lukács Á. Vezetőedző: Herczku István

Gólszerzők: Nagy (54. 70.) Gál (59.) Pádár (62. 66. 89.)

Női NB II Kelet:

Szintén nagy fejtörést okozott az első félidőben az MTK második csapatának a vendég Szolnok. Bár a hazaiak már a 17. percben megszerezték a vezetést Kós Petra révén, a Csörghe Tamás vezette Szolnok remekül védekezett, így a szünetig több gól nem esett. A találkozó második részében viszont annál inkább! Miközben a vendégek ereje fogyatkozott, addig az MTK percről percre jobban pörgött. A fordulást követően Kós Petra duplázott, majd Oláh Adrienn, Gelb Mónika talált a szolnoki hálóba. A véghajrát jelentő 80. percben pedig Stadler Kitti is bevette a vendégek kapuját. Ezzel az MTK második csapata megszerezte idei harmadik győzelmét, mellyel továbbra is a lista második helyén áll.

MTK Hungária FC U19 – Szolnoki MÁV Stadler- Rail FC 5-0 (1-0)

MTK: Pálya, Anda, Mezőssy, Turányi, Kós, Andriska, Németh, Nyuzó, Farádi-Szabó, Nagy, Oláh, Gelb, Stadler, Tihanyi, Steinbach Vezetőedző: Schumi Dorottya

Szolnok: Szabó, Nagy M. Nagy Z. Benák, Szívósné, Török, Vlaszák, Szijártó, Hetrovicz, Tolnai, Lipcsei, Turcsoki, Pakai Vezetőedző: Csörghe Tamás

Gólszerzők: Kós (17. 49.) Oláh (61.) Gelb (70.) Stadler (80.)

Leány U17 Északi- csoport:

Végül, de nem utolsó sorban parádés győzelmet aratott az MTK U17-es leány csapata, amely a negyedik fordulóban a sereghajtó, pontnélküli Dorog otthonába látogatott. A papírforma alapján elvárható volt a többgólos győzelem, ám arra talán a kék- fehér mezes futballhölgyek sem számítottak, hogy 16-0-s diadallal zárják az idegenbeli találkozót. Ezzel a csapat átvette a vezetést a bajnoki tabellán, ahol 31-0-ás gólkülönbségükkel hívják fel magukra a figyelmet az Északi csoportban.

Dorogi Diófa SE-MTK Hungária FC 0-16 (0-7)

Dorog: Kain, Papp, Héjja, Katona, Jurásek, Tálos, Hajdu, Vincze, Nagy, Kelenföldi, Cauxeiro, Peregovics, Gáspár A. Szolcsányi Vezetőedző: Hendrich Tibor

MTK: Steinbach, Hideg, Vígh, Vasas, Berkovics, Mezőssy, Kós, Oláh, Titi, Gelb, Stadler, Tihanyi, Németh, Káli, Sitku, Gősi, Anda Vezetőedző: Schumi Dorottya

Gólszerzők: Vasas (4., 80.), Titi (11., 52.), Vígh (21., 40., 46., 55.), Oláh (29.), Kós (36.), Gelb (38.), Németh (42.), Berkovics (52., 73.), Sitku (69.), Tihanyi (79.)