Rendkívül izgalmas mérkőzésen szereztünk két pontot Egerben.

Eszterházy SC–MTK Budapest 20-22 (10-10)

Eszterházy SC: Győrffy – Sallai 1, Pados, Kobela, Hanczvikkel 1, Bocsi 1, Sári 10 (7)
Csere: Petrovics 1, Iván E. 2, Brettner 2, Buzsáki 2, Borbély

MTK Budapest: Győri – Slakta 2, Karnik 5, Tóth E. 1 (1), Dakos 2, Termány 2, Fekete B. 7
Csere: Lajtos – Kovács G., Mihálffy 2, Stranigg, Bánfai 1, Zsiborás
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 2/1
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 0-4; 13. p.: 3-6; 21. p.: 7-6; 25. p.: 7-9; 39. p.: 15-13; 49. p.: 18-15; 55. p.: 18-21

A K&H női kézilabdaliga 15. fordulójában csapatunk a sereghajtó Eszterházy SC otthonába látogatott. A két együttes őszi meccsét nagy küzdelemben, 23-19-re nyertük a Tromoson – hasonló eredménnyel ezúttal is kiegyeztünk volna.

Nem is kezdtük rosszul a meccset: kemény védekezésünknek és pontos befejezéseinknek köszönhetően a 11. percben már 5-1-re vezettek Golovin Vlagyimir tanítványai. Az ezt követő tíz percben azonban mindössze egy gólt tudtunk szerezni, az egriek pedig köszönték a lehetőséget, és megfordították a mérkőzés állását (7-6). Szerencsére nem tartott sokáig a hazai öröm, azonnal visszavettük a vezetést, ám másodszor már nem tudtuk lerázni ellenfelünket, így döntetlennel ért véget az első játékrész (10-10).

A második félidőben átvette az irányítást az Eger, a tíz gólig jutó Sári Barbara vezetésével a 49. percben már 18-15-öt mutatott az eredményjelző, mikor Golovin Vlagyimir időt kért. Nem tudni pontosan mi hangzott el, de működött: a mieink 6-0-ás szériával ismét visszavették a vezetést, és meg is őrizték előnyüket a mérkőzés végéig (20-22).

Golovin Vlagyimir tanítványai rendkívül fontos két pontot szereztek, visszaelőzték a Mosonmagyaróvárt, és nyugodtan készülhetnek a következő, Érd elleni mérkőzésükre.

Golovin Vlagyimir: Túlizgultuk a mérkőzést, de örülök a kiváló kapusteljesítménynek, sokáig Győri Barbara tartott meccsben bennünket, illetve Bozsi teljesítményének, kritikus pillanatokban szerzett fontos gólokat. Ma is bebizonyítottuk, hogy hatalmas szívünk és akaratunk van.