Publikálva: 2019.03.31 Frissítve: 2019.03.31 Kézilabda

Hiába vezettünk már hét góllal is, végül be kellett érnünk egy ponttal.

MTK Budapest–Moyra-Budaörs Handball 29-29 (21-15)

MTK Budapest: Győri – Slakta 2, Karnik 10 (3), Dakos 4, Tóth E. 4 (1), Termány 5, Fekete B. 1
Csere: Lajtos – Mihálffy 1, Stranigg 1, Kovács G. 1, Bánfai, Zsiborás

Moyra-Budaörs Handball: Wéninger – Dávid-Azari 2 (1), Hajduch 2, Szabadfi 3, Pálos-Bognár 4, Gerháth, Mézes
Csere: Sipeki – Zsigmond, Hornyák 6, Horváth L. 3 (2), Braun 2, Ertl 7 (4), Csáki
Vezetőedző: Neukum Tamás

Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 8/7
A mérkőzés alakulása: 9. perc: 7-3; 18. p.: 13-8; 29. p.: 20-13; 38. p.: 23-18; 46. p.: 24-23; 57. p.: 29-27

A K&H női kézilabdaliga 19. fordulójában csapatunk a Moyra-Budaörs Handballt látta vendégül az Elektromos csarnokban. A két együttes őszi mérkőzése 30-30-as döntetlennel ért véget, miután Gerháth Fanni gólra váltotta a hazaiak javára megítélt időntúli hétméterest.

Ezúttal mi kaptuk jobban a rajtot: igen hamar le tudtuk szakítani a vendégeket – elsősorban hatékony támadójátékunknak köszönhetően –, az játékrész derekán már öt gól volt az előnyünk. A folytatásban sem lassítottak Golovin Vlagyimir tanítványai, a hajrához közeledve még tovább nőtt fórunk (20-13), és végül 21-15-ös állásnál vonulhattak pihenőre a felek.

Nem tudni pontosan, mi hangzott el a vendégek öltözőjében a szünetben, de a második félidőben egészen más arcát mutatta a Budaörs. A mieink támadójátékába egyre több és több hiba csúszott, a vendégek pedig köszönték a lehetőséget, és percről-percre közelebb zárkóztak. Az egyenlítésre azonban egészen a találkozó utolsó percéig kellett várni: Horváth Laura egalizált – hétméteresből. Bár ezt követően még adódott egy lehetőségünk megszerezni a győztes gólt, Karnik Szabina átlövését hárítani tudta Sipeki Flóra, így ezúttal is mindössze egy pontnak örülhettünk a Budaörs ellen (29-29).

Csapatunk legközelebb április 5-én, a Debrecen otthonában lép pályára.

Golovin Vlagyimir:Két ellentétes félidőt láttunk, az elsőben mi voltunk jobbak, a másodikban a Budaörs. Igazságos döntetlen született, aminek ezúttal nem tudok örülni, de sok forduló van még hátra, pontokat kell szereznünk.