Publikálva: 2020.02.11 Frissítve: 2020.02.10 Kosárlabda női

Megleptük a PINKK SE gárdáját.

Amatőr NB I 15. piros csoport, 15. forduló
MTK Budapest–PINKK SE 72-63 (24-14, 21-20, 17-18, 10-11)
statisztikai lap

Női kosárlabdacsapatunk az amatőr NB I piros csoportjának 15. fordulójában a 4. helyen álló PINKK SE együttesét fogadta. A lányok repülőrajtot vettek, és azonnal magukhoz ragadták az irányítást. Az első negyedben már 10-2-re is vezettünk, a periódus végén pedig tíz pont volt az előnyünk. (24-14)

A következő etapban kiegyenlítettebbé vált a játék, de nem engedtük az esélyesebb pécsieknek, hogy felzárkózzanak, így a félidőben is mi álltunk jobban (45-34)

Ugyan a szünet után közelebb férkőzött némileg a Pécs, három negyed után még mindig tízzel vezettünk (62-52), a hajrában pedig már nem engedtük ki a kezünkből a mérkőzést, így itthon tartottuk a pontokat.

Nagy Dóra: – Nagyon örülünk a győzelemnek. Ugyan idegenben is nyertünk a PINKK ellen, de az teljesen más csapat volt, más vezetőedzővel. Több játékosuk visszajátszott az A-csoportos csapatukból, de így sem sikerült nyerniük. Rendkívül értékes ez a győzelem, hiszen remek gárdát sikerült legyőznünk.