Fucsovics Márton

Babos-bravúr Isztambulban

Publikálva: 2019.04.23 Frissítve: 2019.04.23 Tenisz

Klubunk teniszezője két szettben győzte le a majd 40 hellyel magasabban jegyzett ellenfelét.

Babos Tímea kisebb sérülés miatt feladta a küzdelmet Jelena Ribakina ellen az Isztambulban rendezett WTA-torna selejtezőjében, ám a visszalépések miatt szerencsés vesztesként mégis a főtáblára jutott.

A legjobb 32 között a világranglista 104. helyén álló szerb Irina Jorovics várt Timire. A két lány a mexikói Monterreyben egyszer már összemérte erejét – ugyancsak a legjobb 32 között –, akkor a 20 éves szerb teniszező nyert 2:6, 6:4, 6:3-ra.

Ezúttal gyors brékváltással indult a mérkőzés, majd 2:2 után Babos másodszor is el tudta venni Jorovics adogatását. Timi 5:3-nál közel járt a szett lezárásához, ellenfele két játszmalabdát is hárított, de a magyar lány előnye így is kitartott a játékrész végéig.

A második játszma 2:2 után vált izgalmassá: két gyors brékváltás után Babos harmadszor is elvette ellenfele adogatását, előnyét megőrizte a szett végéig, és 5:4-nél már az első meccslabdáját beütötte.

A legjobb 16 között az orosz Veronika Kudermetova vár Timire.

Babos Tímea (magyar)–Ivana Jorovics (szerb) 6:4, 6:4