Salim Sharif

22. helyen végeztünk (LAPSZEMLE)

Publikálva: 2018.09.14 Frissítve: 2018.09.14 Ritmikus gimnasztika

Véget ért a világbajnokság.

A Juhász Anna, Pigniczki Fanni, Váray Míra összeállítású magyar válogatott a 22. helyen végzett a szófiai ritmikus gimnasztika-világbajnokság egyéni csapatversenyében, melyet óriási fölénnyel Oroszország nyert meg. Pigniczki Fanni az 58., Juhász Anna a 60. helyen végzett összetettben – egyikük sem jutott be az összetett fináléba.

A csütörtöki versenynapon Pigniczki Fanni hármat is ejtett buzogánnyal és 10.300 pontot kapott gyakorlatára, Juhász Anna második legmagasabb pontszámával (14.900) zárta a kvalifikációt. Pigniczki az 58., Juhász a 60. helyen végzett – előbbinek rémálomszerű vb-hete volt egészen kiváló Eb-szereplése után.

– Összességében a felnőtt egyéni válogatott tornászaink egész éves nemzetközi szereplése előrelépést jelent. Az elmúlt évek munkájának köszönhetően azon országok sorába kerültünk, amelyeknek több versenyzője is a nemzetközi élmezőnybe tartozik, illetve megközelítette a nemzetközi élmezőnyt – értékelte a magyar szereplést Deutsch-Lazsányi Erika, az MRGSZ technikai bizottságának vezetője, az MTK Budapest ritmikus gimnasztika szakosztályának elnöke.

Csapatverseny

Világbajnok: Oroszország (Arina Averina, Dina Averina, Alekszandra Szoldatova) 161.325, 2. Bulgária 150.975, 3. Olaszország 147.550, ...22. Magyarország (Juhász Anna, Pigniczki Fanni, Váray Míra) 118.675

Egyéni összetett kvalifikáció

1. Dina Averina (orosz) 60.800, 2. Alekszandra Szoldatova (orosz) 60.275, 3. Arina Averina (orosz) 60.000 – nem kerülhetett döntőbe, ...58. Pigniczki Fanni 44.075, ...60. Juhász Anna 43.700. A magyar versenyzők nem kerültek be a huszonnégyes összetett döntőbe.

Forrás: nso.hu