Poczetnyik Luca

Tenisz: Jani Réka a selejtezőben búcsúzott Miamiban

Publikálva: 2023.03.20 Frissítve: 2023.03.20

Jani Réka a selejtező első fordulójában kiesett vasárnap a miami kemény pályás tenisztorna női versenyében.

A világranglistán 131. játékos balszerencséjére éppen a kvalifikáció első kiemeltjével, az orosz Varvara Gracsevával került szembe, pályafutása során először.

Jani Réka az első játszmában nagy csatára késztette a WTA-rangsorban 66. ellenfelét, mindkét elveszített adogatását tudta javítani, így rövidítés döntött, amiben a magyar két játszmalabdát hárított, de végül minimális különbséggel elbukta a szettet.

A másodikban Gracseva már lényegesen jobb volt ellenfelénél, s végül 1 óra 38 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

A 31 éves Jani sorozatban hetedik vereségét szenvedte el, s legutóbb január 25-én nyert meccset.

A floridai szupertorna főtábláján – melynek küzdelmei szerdán rajtolnak – alanyi jogon helyet kapott magyar részről Fucsovics Márton, Bondár Anna és Gálfi Dalma.

WTA 1000-ES TORNA, MIAMI (8 800 000 dollár, kemény pálya) NŐI EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Varvara Gracseva (orosz, 1.)–Jani Réka 7:6 (7–5), 6:2

Forrás: nso.hu, fotó: AFP

Korábbi bejegyzések
16:21 Rg: Pigniczki Fanni dobogón zárt Athénban, a világkupán
15:58 Cselgáncs: remekül szerepeltek dzsúdósaink a mórahalmi utánpótlásversenyen
14:57 Cselgáncs: Beviz Barnabás kikapott az első fordulóban a rigai Európa-kupán
13:10 Tenisz: Babos Tímea második helyen végzett a dél-afrikai 60 ezres ITF-tornán.
11:23 Tenisz: Babos Tímea döntős Dél-Afrikában
17:22 Tenisz: Babos Tímea tovább menetel