Kézilabda: Koronczai Petra három gólt tett hozzá a kiütéses győzelemhez

Publikálva: 2022.06.24 Frissítve: 2022.06.24

Női junior világbajnokság, H-csoport, 2. forduló
AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK-MAGYARORSZÁG 5-46 (2-23)
Celje, játékvezetők: Faraj, Taqi (kuvaitiak).
AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK: Aquino, Gronwald (kapusok), Binderis, Dobreff, Faulkner, Faulkner 1, Garcia 1, Kreis 1, Licea, Martin, Monroy 2, Nesper, Ready, Rienhardt. Edző: Szabó Edina.
MAGYARORSZÁG: Bukovszky, Christe (kapusok), Ballai 5 (1), Besszer 5, Csáki 2, Faragó 1, Farkas, Juhász 2, Kajdon, Kiss 1, Koronczai 3, Kukely 4, Mlinkó 11, Török 2, Vámos 1, Vártok 9. Edző: ifj. Kiss Szilárd.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 0/0, ill. 1/1.

Az Egyesült Államok válogatottja a mérkőzés 17. percében szerezte első gólját, miközben a magyar együttes már nyolc találatnál járt. Eleinte több hibával játszott válogatottunk, átlagban minden második percben sikerült csak gólt szereznünk, azonban ez sem jelentett gondot, miután az ellenfélnek harminc perc alatt csupán két gólt sikerült szereznie (2-23). A szünetet követően más ritmusban folytatódott a játék, nemzeti együttesünk több gyors támadást vezetett, szinte kivétel nélkül góllal zárva azokat, így hamar megnőtt a félidei különbség, a 45. percben már 38-2-re ment a magyar csapat. A mérkőzés hajrájában a Szabó Edina irányította Egyesült Államok válogatottja többször is betalált, ám végül így is 46 góllal bizonyult jobbnak a magyar csapat. Ifj. Kiss Szilárd együttese szombaton 14:30-kor Lengyelország ellen lép pályára utolsó csoportmérkőzésén Celjében, a találkozót a Sport 1 közvetíti.