Publikálva: 2017.01.08 Frissítve: 2017.01.07 Kézilabda

Ipress Center-Vác – MTK Budapest 31-22 (13-10)

Ipress Center-Vác: Arenhart, Balog J. – Radoszavljevics 4, Do Nascimento 5/1, Soós V. 8, Hámori 1, Farkas V. 2, Kácsor 1, Sziráki, Vukcsevics 3, Takács B., Szondi, Basics 1, Bató, Temes 3/1, Helembai 3
Vezetőedző: Szilágyi Zoltán

MTK Budapest: Abramovics, Hlogyik, Putz – Tóth E. 1, Nyikolajenko 1/1, Szádvári 3, Slakta 1, Juhász E. 1, Kovács G. 1, Blaubacher, Dakos 3, Termány 6, Hosszu, Háfra 1, Gorilszka 4

Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 1-1, 11. p.: 3-3, 16. p.: 3-6, 18. p.: 6-6, 24. p.: 9-9, 34. p.: 16-11, 40. p.: 22-12, 50. p.: 27-16, 55. p.: 29-19

A K&H női kézilabda liga 10. fordulójában az MTK Budapest a hatodik helyen álló Ipress Center-Vác otthonába látogatott. Golovin Vlagyimir nem számíthatott Horváth Dórára, Lana Frankovicsra, illetve a juniorok meccsén megsérülő Stranigg Zsófiára, ugyanakkor visszatért a csapatba Jelena Abramovics és Termány Rita.

Lassan kezdődött a mérkőzés, nehezen jöttek a gólok, igaz, ehhez kellett a betegségéből felépülő Jelena Abramovics is, aki az ötödik percben hárította Do Nascimento hétméteresét. Alig öt perccel később, 2-2-es állásnál Golovin Vlagyimir időt kért, és szavai nyitott fülekre találtak: a játékrész derekán már három góllal vezettek tanítványai. Sajnos nem tartott sokáig a vendégek előnye, a váciak – a kiváló teljesítményt nyújtó játékvezetői kettős hathatós közreműködésével – villámgyorsan egyenlítettek, sőt, 13-10-es állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidőre már mindenki számára egyértelmű volt a felállás: a hazaiak felpörögtek, a vendégek megtörni látszottak, a Bócz-Wiedemann páros pedig továbbra is fantasztikus ítéletekkel szórakoztatta a váci közönséget. Hiába igyekezett cserékkel felfrissíteni övéit Golovin Vlagyimir, a kék-fehérek nem tudták szorossá tenni a mérkőzést (31-22).

Az MTK Budapest veresége ellenére továbbra is a tizenegyedik helyen áll, jövő héten a Kisvárdát látja vendégül.

Golovin Vlagyimir: – Először is gratulálok a Vácnak a győzelemhez, szép munka volt. Sajnos nem így terveztük a meccset, a huszadik percig semmi nem is utalt rá, hogy sokgólos vereséget szenvednénk. A másik kispadról komoly nyomás alá helyezték a játékvezetői párost, akik össze is zavarodtak, bele-bele hibáztak a meccsbe, és ezt a sajnos a női lelkek nem nagyon tudták feldolgozni. Mi is összezavarodtunk, megtörtünk, és csak futottunk az eredmény után. A második félidőnek így már nem túl sok sportértéke volt.