Publikálva: 2021.02.05 Frissítve: 2021.02.05 Kézilabda

Ötgólos győzelmet arattunk a Boglári Akadémia-SZISE otthonában.

Boglári Akadémia-SZISE–MTK Budapest 29-34 (13-17)
NEKA-csarnok, zárt kapus
Vezette: Nagy F., Túróczy

Boglári Akadémia-SZISE: Gercsó – Kukucska 2, Faragó 1, Kocsis B. 1, Farkas J. 9 (5), Koronczai 2, Mérai 1
Csere: Kajdon 2, Woth, Vajer, Mlinkó 2, Takó 5, Juhász G., Monori 3, Bánhidi 1, Magera (kapus)
Vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

MTK Budapest: Győri – Pelczéder 3, Szöllősi-Zácsik 6, Pál 8 (3), Dakos 4, Szekerczés 3, Dávid-Azari 4
Csere: Szabados, Marincsák 2, Sallai 3, Juhász E., Bujdosó-Gerháth 1, Suba (kapus), Sári

Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3
A mérkőzés alakulása: 10. perc: 2-6; 20. perc: 9-11; 28. p.: 12-16; 37. p.: 17-21; 42. p.: 21-23; 45. p.: 21-26; 51. p.: 23-29
A K&H női kézilabdaliga 10. fordulójában csapatunk a Boglári Akadémia-SZISE otthonában lépett pályára.
Nem kezdtük rosszul a mérkőzést: támadásban lendületesek és hatékonyak voltunk, és a védekezésünket sem érhette szemrehányás – a hazaiak a 7. percben szerezték első akciógóljukat. Ifj. Kiss Szilárd 6-2-nél kikérte első idejét, és bár a folytatásban faragni tudott hátrányából a hazai csapat, az egyenlítésre már nem futotta az erejéből (13-17).
A második félidőben sem változott sokat a játék képe: futott, harcolt becsülettel a Boglári Akadémia, egyáltalán nem volt megilletődve, azonban Golovin Vlagyimir tanítványai érvényt tudtak szerezni rutinbeli fölényüknek. Valóban kellemetlen ellenfélnek bizonyultak tehát a hazaiak, de végül két ponttal távozhattunk Balatonboglárról (29-34).

Folytatás február 10-én, a Győri Audi ETO KC ellen.

Golovin Vlagyimir:Ahogy Dunaújvárosban, úgy Balatonbogláron is két arcunkat mutattuk, a védekezésünkkel egyáltalán nem vagyok elégedett. A hazaiak kihasználták a hibáinkat, látszik, hogy sokat fejlődtek fél év alatt. Nem játszottunk jól, de nagyon örülök a győzelemnek. Sok mindenben javulnunk kell, lépésről lépésre haladunk.