Tenisz: Piros Zsombor tornát nyert Lengyelországban

Publikálva: 2021.08.08 Frissítve: 2021.08.08 Tenisz

Egyesületünk kiválósága a vasárnapi döntőben japán ellenfelet felülmúlva lett tornagyőztes Grodzisk Mazowieckiben.

Az MTK Budapest fiatal teniszezőjét, Piros Zsombort még az esőzések sem zavarták meg a lengyelországi Grodzisk Mazowieckiben. Klubunk 21 éves játékosára vasárnap – a felborult menetrend miatt – két mérkőzés is várt, Piros végül az elődöntőben és a döntőben is diadalmaskodott, ezzel megnyerte a 25 ezer dollár összdíjazású, salakpályás ITF-tornát.

Noszály Sándor tanítványa előbb délelőtt a fináléba jutásért 1 óra 53 perc alatt 6:4, 7:6 (7-3)-ra győzött a hetedik kiemelt, cseh David Poljakkal szemben, majd a második helyen kiemelt Zsombornak a döntőben jöhetett a japán Shintaro Mochizuki.

Forrás: Magyar Tenisz Szövetség Facebook oldala

A világranglista 294. helyán álló magyar fiúnak a délutáni meccsre is kitartott a remek formája, és meggyőző játékkal 1 óra 33 perc alatt 6:3, 7:6 (7-3)-ra verte a japán riválist. Piros ezzel a sikerrel pályafutása negyedik tornagyőzelmét szerezte.

(A kép forrása: Magyar Tenisz Szövetség)