Koronczai Petra

Tenisz: Gálfi Dalma kiesett a negyeddöntőben Lengyelországban

Publikálva: 2021.07.30 Frissítve: 2021.07.30 Tenisz

Klubunk kiválósága két játszmában vereséget szenvedett a francia ellenfelével szemben.

Az MTK Budapest fiatal teniszezője, Gálfi Dalma pénteken a lengyelországi Grodzisk Mazowieckiben zajló 60 ezer dollár összdíjazású, salakpályás ITF-torna negyeddöntőjében lépett pályára. Az első helyen kiemelt, 22 éves játékosunknak a francia Tessah Andrianjafitrimo volt az ellenfele a legjobb négy közé jutásért.

A magyar lány kezdte jobban a mérkőzést, az első játékban brékelte a világranglista 226. helyén álló vetélytársát, azonban a francia azonnal visszavette azt. A nyitó játszmában a felek összesen ötször vették el egymás adogatójátékát. Dalma végül a legrosszabbkor, 5-4-es hátrányban harmadik alkalommal is elbukta a sajátját, ezzel 46 perc után szetthátránybn találta magát

A szoros, első felvonás után a második játszma már egyoldalúan alakult, sajnos Gálfi játéka visszaesett, ami után végül Andrianjafitrimo 1 óra 22 perc alatt 6:4, 6:1-re megnyerte a találkozót. és továbbjutott az elődöntőbe.

W60, ITF-torna, Grodzisk Mazowiecki, Lengyelország, női egyes, negyeddöntő:
Gálfi Dalma (első kiemelt)–Tessah Andrianjafitrimo (francia, hetedik kiemelt) 4:6, 1:6

(Kiemelt képek forrása: Hungarian Grand Prix)