Tenisz: Gálfi Dalma búcsúzott a Roland Garros selejtezőjében

Publikálva: 2021.05.25 Frissítve: 2021.05.25 Tenisz

Klubunk teniszezője három szettben kapott ki.

Az MTK Budapest sportolója, Gálfi Dalma a Roland Garros selejtezőjének első fordulójában a világranglista 205. helyén álló, horvát Jana Fett ellen lépett pályára. A lányok gyakorlatilag a játéknap utolsó meccsét játszották, hiszen este 11 után kezdtek, és a kétórás mérkőzésnek éjfél után lett vége.

Az első szett 3:3-ig kiegyenlített volt, ezután Fett kihasználta második bréklabdáját, majd 6:3-ra hozta a szettet. A második játszmára feljavult Dalma, öt játékot nyert egymás után, 6:1-re nyerte a felvonást, ezzel kiharcolta a döntő szettet.

A harmadik játszma elején Fett és Dalma is kétszer tudott brékelni, majd 4:4-nél a horvát hozta az adogatását. Ezt követően klubunk játékosa a meccsben maradásért szervált, ám sajnos ellenfele bréklabdához jutott, amit ki is használt, így Dalma 6:3, 1:6, 6:4-es vereséget szenvedett, és búcsúzott a tornától egyesben.