Tenisz: Fucsovics továbbjutott az első fordulóból Wimbledonban

Publikálva: 2023.07.06 Frissítve: 2023.07.06 Tenisz

Kétnapos meccs végén, Fucsovics Márton három játszmában verte a 28. helyen kiemelt, holland ellenfelét a wimbledoni első fordulóban.

A kedden délben kezdődött mérkőzés a második szettben, a magyar játékos 6:4, 3:1-es vezetésénél a heves esőzés miatt félbeszakadt, és csak szerda este folytatódott.

A világranglistán 67. helyezett Fucsovics Márton ott folytatta, ahol több mint egy nappal korábban abbahagyta, és magabiztosan lezárta a második szettet (6:2). A harmadik felvonásban 4:4-nél az MTK Budapest teniszezője elvette ellenfele adogatójátékát, vagyis a győzelemért szervált, és az újrakezdés után 57 perccel megnyerte a meccset.

Fucsovics hatodszor főtáblás a füvespályás Grand Slam-tornán, és harmadszor sikerült továbbjutnia az első fordulóból. Eddigi legjobbja a 2021-es negyeddöntős szereplés volt. A második körben az amerikai Marcos Gironnal, az ATP-rangsor 65. helyezettjével találkozik.