Kekezovity Anna

Tenisz: Fucsovics döntős Bukarestben

Publikálva: 2024.04.20 Frissítve: 2024.04.20 Tenisz

Fucsovics Márton két játszmában legyőzte chilei ellenfelét a román fővárosban zajló, 250-es ATP-torna elődöntőjében.

A világranglista 82. helyén álló Fucsovics Márton szombat délután a nála 41 hellyel előrébb pozícionált, chilei Alejandro Tabilóval (ATP. 41.) találkozott a döntőbe jutásért, a Bukarestben zajló 250-es, salakpályás ATP-tenisztornán.

Az MTK Budapest kiválósága – folytatva az egész héten mutatott remek teljesítményét – ezúttal is jól kezdett: magabiztosan adogatott, majd korán összejött a brék is (3:1), amelyet sikerült a szett végéig megőrizni, így 41 perc után Fucsovics játszmaelőnyben találta magát (6:4). Marci lendülete ezután sem hagyott alább, a második felvonás elején 4:0-ra elhúzott, és bár a negyedik kiemelt dél-amerikai riválisnak a kettőből sikerült egy bréket visszavennie, ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő számára. Fucsovics Márton 1 óra 25 perc alatt 6:4, 6:4-re nyert, és bejutott a vasárnapi fináléba, amelyben a Mariano Navone–Gregoire Barrere mérkőzés győztese vár játékosunkra.