Tenisz: Babos Timiék nagy csatában búcsúztak a varsói tenisztornától

Publikálva: 2022.07.27 Frissítve: 2022.07.27 Tenisz

Néhány ponton múlt a továbbjutás.

Klubunk teniszezője, Babos Tímea párosban a norvég Ulrikke Eikiri oldalán indult a varsói 250-es WTA-tornán. A nyolcaddöntőben Timiék a lengyel, cseh Chwalinska, Maleckova duó ellen léptek pályára szerda délután.

Az első szettben 3:0-ra elhúzott az ellenfél, ám a magyar-norvég duó egyenlíteni tudott, és a tie-breaket is sikerült kiharcolnia. A rövidítés hasonlóan kiélezett volt, melyet végül Timiék 11:9-re behúztak.

A második játszmában a lengyel, cseh kettős háromszor is brékelni tudott, míg a vendégpáros csak egyszer tudott érvényesülni fogadóként, így szuper tie-break döntött a mérkőzésről.

Maleckováék 5:1-re elléptek, ám Timiék ezt követően zsinórban három pontot nyerve újra szorossá tették a találkozót. Sajnos 6:6 után Chwalinskáék nyertek négy labdamenetet, ezzel a magyar, norvég kettős 6:7, 6:3, 10:6-os vereséggel búcsúzott a tornától.

WTA 250, Varsó, páros nyolcaddöntő
Maja Chwalinska, Jesika Maleckova (lengyel/cseh)–Babos Tímea, Ulrikke Eikeri (magyar/norvég) 6:7 (9), 6:3, 10:6