Taekwondo
Salim Omar

Súlyos vereség Balatonfüreden

Publikálva: 2015.11.15 Frissítve: 2015.11.15 Labdarúgás

Az MTK Budapest II. csapata Balatonfüreden, az NB III. Nyugati csoport 16. fordulójában súlyos vereséget szenvedett.

Balatonfüredi FC – MTK Budapest II. 3-0 (1-0).

Balatonfüred, Balatonfüredi FC sporttelep

Vezette: Sipos Tamás. Asszisztensek: Horváth Zoltán és Ifj. Imrő János.

Gólszerzők: Rosta (39. perc), Switzer (68. perc), Rosta (72. perc, 11-esből).

Balatonfüredi FC: Szabó – Gólya, Gál, Böröczky, Emperger – Baldauf, Rápó – Tóth, Switzer, Rosta – Wágner. Kispad: Csontos, Mayer, Somodi, Maka, Rudolf. Technikai vezető: Sebők Lajos.

Csere: Rosta helyett Maka (73. perc), Wágner helyett Somodi (82. perc), Switzer helyett Rudolf (89. perc).

MTK Budapest II: Fadgyas – Sági, Baki, Talabér, Széles – Pintér, Szabó – Takács, Vogyicska, Szatmári I. – Hujber. Kispad: Demjén – Nagy, Kovács, Katona, Nyúl. Vezetőedző: Pölöskei Gábor.

Csere: Talabér helyett Nyúl (62. perc), Baki helyett Katona (62. perc), Takács helyett Demjén (71. perc).

Sárga lap: Hujber (90. perc). Kiállítva: Fadgyas (70. perc).

Az első félidőben Pölöskei Gábor fiai játszottak mezőnyfölényben, többet is birtokolták a kék-fehérek a labdát, a hazaiak inkább kontratámadásokra rendezkedtek be, mégis ők szerezték meg a vezetést.

39. perc: Rosta Levente jobboldali szabadrúgásból szerencsés körülmények között juttatta előnyhöz a Balaton-partiakat (1-0).

Ezzel a találattal félidőben a hazaiak vezettek.

A második játékrészben is a kék fehérek játszottak mezőnyfölényben, a Balatonfüred jól, szervezetten védekezett, és két kontra után eldöntötte a mérkőzést.

68. perc: A hazai csapat ellentámadásából Switzer révén növelte előnyét (2-0).

72. perc: Labdaszerzést követően, két passz után Switzer tört be a tizenhatoson belülre, ahol Fadgyas buktatta. A kék-fehérek kapusa mehetett zuhanyozni, a büntetőt Rosta értékesítette (3-0).

A mérkőzés végén Pölöskei Gábor értékelt:

Pölöskei Gábor, vezetőedző (MTK Budapest II.): – Szerencsétlen góllal szereztek vezetést a hazaiak. A második félidőre az előre eltervezett cserék után felbomlott a védekezésünk. Baki Ákos és Talabér Attila – a két belső védőnk – sérülésből tért vissza, őket a hatvanadik perc környékén le kellett cserélnem. Ez maradandó nyomot hagyott a védekezésünkben. A végén Fadgyas a kiállítása sorsára jutott, emberhátrányba kerültünk, ezzel el is dőlt a mérkőzés. Az ellenfél megérdemelten nyert.