Publikálva: 2019.01.07 Frissítve: 2019.01.07 Röplabda

Remek játékkal és magabiztos győzelemmel köszöntöttük az új évet.

MTK Budapest: Kotormán 1, Godó 10, Kis R. 6, Vezsenyi 8, Kiss G. 13, Borsos 2
Csere: Szalai A. (liberó), Nagy F. (liberó), Szerényi 5, Lesi 1, Kökény 1
Vezetőedző: Tóth Gábor

DVTK: Kiss V. 1, Kovács E. 8, Kiss E. 4, Egri 1, Kundrák 5, Szajkó 2
Csere: Nagy Zs. (liberó), Nagy D. (liberó), Rohály, Dömsödi, Mátyus, Bertók 6
Vezetőedző: Toma Sándor

A női röplabda NB I Liga 13. fordulójában csapatunk a DVTK-t látta vendégül a Városmajorban. A két együttes novemberi bajnokiját Tóth Gábor tanítványai nyerték 3:0-ra, és a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében is búcsúztatni tudtuk a borsodiakat, a papírforma tehát a mieink sikerét vetítette elő.

A találkozó Godó Panni három gyors pontjával kezdődött, és bár Toma Sándor 7-2-nél megpróbálta felrázni tanítványait, a mieink nem zavartatták magukat. Tóth Gábor együttesén nem látszott a kihagyás: fegyelmezett, agresszív játékkal zárták rövidre az első szettet (25-12).

A második játszmát már jobban kezdte a DVTK, korán vezetést szerzett, és 7-7-ig tartani tudta a lépést a mieinkkel. Ezt követően azonban egy 9-1-es rohammal állva hagytuk ellenfelünket, és végül a második játszmát is magabiztosan húztuk be (25-15).

A harmadik szett rajtját is a vendégek kapták el jobban, már 5-1-re is vezettek, de Tóth Gábor – ezúttal még a szokásosnál is alacsonyabb átlagéletkorú – együttese ezúttal sem engedte ki a győzelmet a kezéből. Percek alatt ledolgoztuk hátrányunkat és fordítottunk, Toma Sándor 9-7-nél már második idejét kérte ki. Bár a borsodiak hősiesen küzdöttek, nem igazán tudták megnehezíteni a mieink dolgát, így Kiss Grétiék végül itthon tartották mind a három pontot (25-16).

Csapatunk legközelebb január 13-án, a listavezető 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem otthonában lép pályára.